Kurumsal Yatırımcılar Satış Yapıyor: LDO Sahipleri Endişelenmeli Mi? 

Bitcoin Haber

Lido, yılın başından bu yana LSD (Liquid Staking Derivative) alanında hakimiyetini sürdürüyor. Ancak, yükselen TVL’sine ve protokolün olumlu performansına rağmen, birçok yatırımcı ve doğrulayıcı son zamanlarda kendilerine tahsis edilen varlıkları tasfiye etmeye başladı.

Balinalar Çıkış Yapıyor

Aynı durum, popüler analist tumileth tarafından paylaşılan verilerle de kanıtlandı. Buna göre, ParaFi Capital ve Wormhole Finance gibi Lido’nun ilk yatırımcıları kendilerine tahsis edilen LDO’nun %100’ünü sattı. Ayrıca, 3AC ve Alameda Research gibi diğer kurumların da varlıklarının önemli bir çoğunluğunu sattığı gözlemlendi.

Bununla birlikte, LDO tokeninin en büyük satışlarından biri Terraform Labs tarafından yapıldı. Terraform Labs başlangıçta LDO’ya 2 milyon dolar yatırım yapmış ve karşılığında 20 milyon LDO token tahsis edilmişti.

Basın saatine göre, tüm varlıklarını satarak yaklaşık 40 milyon dolar kazanmayı başardılar.

Büyük adreslerin LDO varlıklarını azaltması, sahip oldukları LDO yüzdesinin düşmesine neden oldu. Bu satışların kısa vadede LDO’nun fiyatı üzerindeki olumsuz etkisine rağmen, LDO ağını daha merkezsiz hale getirecektir.

Yüksek satışların olası bir açıklaması Alameda ve 3AC gibi kurumların zorlu dönemlerden geçmesidir. Dolayısıyla likiditeyi korumak için varlıklarını satmaları gerekmiştir.

Azalan ağ büyümesi ve hacmi gibi diğer faktörler de kurumun karar alma sürecini etkilemiş olabilir.

Ancak, tüm kurumlar pozisyonlarını satmadı. Aslında, Paradigm ve DCG gibi fonlar yılmadı ve LDO’larını tutmaya devam etti.

Anormal Bir Durum Mu?

Sahiplerinin önemli bir çoğunluğu varlıklarını satmış olsa da, Lido protokolü birden fazla sektörde bazı gelişmeler görmeye devam etti.

Örneğin, Lido tarafından sağlanan genel APR son birkaç gün içinde hızla yükseldi.  Yüksek APR, protokole yeni bir dizi tekil kullanıcı da çekti.

Aslında, Messari’nin verilerine göre, Lido protokolündeki tekil kullanıcı sayısı son 24 saat içinde %0,28 oranında arttı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance 9 hafta İçinde İngiliz Sterlini Sağlayıcısını Kaybedecek

Sonraki Haber

SOL Fiyat Tahmini: Solana Bu Engeli Aşarsa 25 Dolara Yükselebilir

İlgili Haberler