Kriptonun Popüler İkizlerinden Dudak Uçuklatan Bitcoin (BTC) Tahmini: 500.000 $

Kriptonun Popüler İkizlerinden Dudak Uçuklatan Bitcoin (BTC) Tahmini: 500.000 $

Lider kripto para birimi birkaç ay içinde 10.000 dolar bandından 29.000 dolar bandına yükselerek çok iyi bir performans sergiledi. Bitcoin’in yıl içindeki performansı ise çok daha başarılıydı. Özellikle Mart ayında yaşadığı çöküşle 3,600 dolara kadar gerileyen Bitcoin’in (BTC) 29.500 dolara kadar yükselmesi “muhteşem performans” olarak nitelendiriliyor.

Yükseliş Beklentileri

Bazı isimler Bitcoin’in çok fazla yükseldiğini ve zaman içinde bir düzeltme ile ciddi geri çekilme yaşamasını bekliyor. Ancak bu beklentilere rağmen bazı isimler hala Bitcoin’in çok daha yüksek seviyeler çıkacağını düşünüyor.

Kripto para borsası Gemini’nin kurucularından Tyler Winklevoss geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in fiyat hareketine ilişkin uzun vadeli beklentileri hakkında açıklamalarda bulundu. Tyler Winklevoss ikiz kardeşi Cameron Winklevoss ile birlikte Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda 500.000 dolara çıkacağına inandıklarını ifade etti.

Altın ve Bitcoin

Winklevoss kardeşlerinin düşüncesine göre Bitcoin uzun vadede altından daha değerli bir yatırım aracı olacak. İkizler altın piyasasındaki sermayenin zaman içinde BTC’ye akacağını ve Bitcoin’in bu sayede piyasa değeri bakımından altını geride bırakacağına inanıyor.

Bunlara ek olarak ikizler son 10 yılda Bitcoin’in piyasa değerinin büyüme hızını göz önünde bulundurduklarında önümüzdeki yıllarda 45 katlık bir artış yaşanabileceğini ve bunun da fiyat bazında 500.000 dolar anlamına geldiğini ifade ediyor. Yani Winklevoss ikizlerine göre Bitcoin önümüzdeki yıllarda 500.000 doları görebilir.

Hatta ikizlere göre eğer merkez bankaları önümüzdeki yıllarda Bitcoin rezervi tutmaya başlarsa BTC 500.000 doları bile geçebilir. Böyle bir durumda Bitcoin’in 600.000 dolara bile ulaşabileceği ifade ediliyor.

“Bitcoin Altından Daha İyi”

Birçok ismin mevcut ekonomik durumda Bitcoin’in altından daha iyi bir yatırım olduğunu düşünüyor ve Winklevoss ikizlerine katıldıklarını dile getiriyor. Örneğin; dünyanın en büyük varlık yöneticisi CIO’su Rick Rieder, bir röportajda Bitcoin’in bir miktar kalıcı güce sahip olduğunu ve altından daha iyi performans göstereceğini düşündüğünü dile getirdi. CIO’ya göre bu durum, Y kuşağının Bitcoin’e altından daha çok güvenmesinden ve yeni neslin Bitcoin’i benimsemesinden kaynaklanıyor.

Diğer önde gelen varlık yöneticileri de BTC’nin bugün en iyi yatırım fırsatlarından birini temsil ettiğini düşünüyor. Örneğin uzman yatırımcı Paul Tudor Jones BTC’yi “en hızlı koşan at” olarak nitelendiriyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.