Kriptolarla Birlikte NFT’lerde de Düşüşün Etkisi Görülüyor!

İlayda Peker

Kripto para piyasalarında yaşanan son düşüşlerden NFT piyasası da etkilendi ve alımlar ile satışların yani işlem hacimlerinin arttığı görülüyor. Elde edilen son bilgilere göre son 24 saat içinde NFT piyasası işlem hacminde bir yükseliş var.

NFT’lerde İşlem Hacmi Arttı

Bored Ape Yacht Club (BAYC), Mutant Ape Yacht Club (MAYC), Crypto Punks ve Sorare gibi  popüler NFT projelerinin işlem hacimlerinde artışlar olduğu görülüyor. Taban fiyatlar düştükçe elde edilen bilgilere göre NFT koleksiyonlarındaki işlem hacimleri de artıyor. CryptoSlam’den alınan verilere göre, 24 saatlik satış hacmi açısından en iyi 10 NFT projesinden sekizi, işlem hacminde en az %115’lik bir artış kaydetti. Yuga Labs’ın BAYC NFT’leri, son 24 saatte %262.79’luk bir artışla 7,1 milyon dolarlık satışla lider durumda. Dolayısıyla işlem hacmindeki artışın aslında satışlardan geldiği ifade edilebilir.

Bunlara ek olarak Yuga Labs’e ait 3 proje olan MAYC, Otherdeed ve CryptoPunks 24 saatlik ticaret hacminde sırasıyla %173.49, %157.88 ve %122.69 artışlar kaydederek sırasıyla 3.4 milyon dolar, 2.6 milyon dolar ve 2.5 milyon dolarlık satış yaşadı.

DappRadar’dan gelen veriler ayrıca, OpenSea pazarının son 24 saat içinde artan işlem hacminden en çok yaralanan platform olduğunu ve platformun toplam 23.88 milyon dolarlık satış için işlem hacminde %173.43 kazanç sağladığını gösteriyor. Bununla birlikte, aynı zaman diliminde platformdaki yatırımcı sayısı da %15,39 azalarak 29.300’e düştü.

Taban Fiyatlardaki Düşüşler

Bunlara ek olarak BAYC ve CryptoPunks gibi projelerde taban fiyatlarında düşüşler yaşandı. Ancak bu durumda da bazı yatırımcıların düşüşleri bir alım fırsatı olarak değerlendirdiği ifade edilebilir. Bu noktada elde edilen verilere göre CryptoPunks #8620 ve #5690 275 ETH’a alıcı bulurken BAYC NFT #393 ve #3441 118 ETH ve 105 ETH’a satıldı.

Dolayısıyla kripto para birimlerinde olduğu gibi NFT’lerde de yatırımcıların düşüşleri zaman zaman satın alma fırsatı olarak değerlendirdiğini ifade edebiliriz.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

2018 Düşüşünü Bilen Analistten BTC İçin Bir Başka Felaket Senaryosu

Sonraki Haber

İkinci TerraUSD Olmamak İçin 2 Milyar Dolar Ayırdı!

İlgili Haberler