Kriptolardaki Düşüş Bu Popüler İsimleri de Etkiledi!

İlayda Peker

Kripto para piyasası 2022 yılının başından bu yana bir düşüş eğilimi içinde bulunuyor ve bu kötü piyasa koşullarında kaybeden sadece yatırımcılar değil. Piyasanın önemli isimlerinden de büyük kayıplar verenler oldu ve Ethereum kurucusu Vitalik Buterin de bu isimler arasında yer alıyor.

“Artık Bir Milyarder Değilim”

Ethereum kurucu ortağı olarak tanıdığımız 28 yaşındaki Vitalik Buterin Cuma günü Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile “Artık bir milyarder değilim” sözlerini kullandı. 2014 yılında Ethereum’u ortaya çıkarak Buterin’in Kasım ayında 1,5 milyar dolar değerinde bir kripto cüzdanının olduğu biliniyordu. Ancak Kasım’dan bu yana ETH fiyatı %55 gibi bir değer kaybı yaşadı.

Öte yandan Buterin daha önce, Şubat ayında Bloomberg News’e verdiği demeçte, daha düşük kripto para fiyatlarını memnuniyetle karşılayacağını dile getirmiş ve “Kripto ile derinden ilgilenen ve özellikle bir şeyler inşa eden insanların çoğu, ayı piyasasını memnuniyetle karşılıyor.” sözlerini kullanmıştı.

Kripto Paralarda Son Durum

Kripto varlıkları, dijital para birimlerinin fiyatlarındaki keskin düşüş ve algoritmik stablecoin TerraUSD ve LUNA token olayının ardından deyim yerindeyse büyük bir darbe aldı. Yazı başında da belirttiğimiz gibi sadece yatırımcılar değil kripto ekosistemi için önemli isimler de bu düşüşten büyük yara aldı.

Örneğin; kripto borsası Binance’in kurucusu Changpeng Zhao, Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre bu yıl 80 milyar dolardan fazla yani servetinin yüzde 84’ünün buharlaştığını gördü.

Öte yandan Galaxy Digital’in kurucusu Michael Novogratz, TerraUSD’nin “başarısız olan büyük bir fikir” olduğunu dile getirdi. Ayrıca Winklevoss ikizleri de dahil olmak üzere bazı önemli isimler yatırımlarını uzun vadeli olarak değerlendirdiklerini dile getirdiler. Cameron Winklevoss geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile her şeyin uzun vadeli yatırım stratejisi ve HODL ile ilgili olduğunu ifade etti.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Bu Fiyata Çıkamazsa Düşüş Yakın Görünüyor!

Sonraki Haber

El Salvador’da Neler Oldu: Yetkililer Neden El Salvador’a Gitti?

İlgili Haberler