Ethereum Bu Fiyata Çıkamazsa Düşüş Yakın Görünüyor!

Fatih Uçar

En büyük altcoin için işler yolunda gitmiyor. Terra UST sonrası piyasada daha da artan korku, satış baskısını artırdı. Altcoin yatırımcıları Bitcoin’in olası 22.000 dolar ziyareti için pozisyonlarını terk ediyor. Peki Ethereum (ETH) için kritik seviyeler neler? Kısa vadede yükseliş bekleyen yatırımcılar hangi bölgeyi izlemeli?

Ethereum (ETH)

Kripto piyasaları volatil olmaya devam ediyor ve bir avuç tecrübeli yatırımcı borsalar yeni dip seviyeleri izlediği sürece düşüş eğiliminin devam edeceğine inanıyor. Çoğu yatırımcı, kriptonun şu anda bir ayı piyasasında olduğu konusunda hemfikirdir ve Bitcoin (BTC) ile Ethereum (ETH) için mevcut fiyat hareketi, kapitülasyon ve konsolidasyonun çok uzakta olduğunu göstermektedir.

Ethereum 2.000 dolar seviyesini tutamıyor ve bu bölge Şubat 2021 tarihinden bu yana önemli bir destek direnç görevi üstleniyor. Piyasa analisti Rekt Capital, 2.269 dolara yakın bölgenin kilit bir seviye olduğunu gösteren aşağıdaki grafiği yayınladı.

ETH, 2,250 dolar seviyesine doğru giderek yaklaşıyor. Asıl soru, bu aylık seviyenin ulaşıldığında yeni bir dirence dönüşüp dönüşmeyeceği”.

Yani fiyat bu bölgeye toparlansa da ciddi bir dirençle karşılaşa bilir.

Ethereum Fiyat Hedefi

Kritik 2.000 dolar seviyesi bir süredir ihlal ediliyor. Mevcut destek seviyesinden bir düşüş olasılığı, kripto analistlerine göre daha büyük kayıpları tetikleyebilir. Crypto Tony, OB’den bir düşüş bekliyor.

“Bu hamle, bizi düzeltici dalgaya itmek ve likiditeyi tasarlamak için gerekli olacak”.

Haftalık grafikte bir baş ve omuz formasyonunun tamamlanmasıyla potansiyel olarak düşüş ihtimali belirdi. CryptoCharts tarafından yayınlanan aşağıdaki grafikte vurgulanan nokta önemli. Aynı zamanda dip için de önemli fikirler veriyor.

“Son zamanlardaki yatay kripto piyasasıyla, vurgulanan destekte bir sıçrama veya bir kopuş gibi açıkça görebiliyoruz. Burada kısa vadeli zaman diliminde, kırılmayı tespit etmek için yakından izleyeceğim, yoksa mevcut desteğin ters kırılması, fiyat 1.300 dolara yakın bir sonraki desteğe inecek. Herhangi bir geri dönüşte ise hedef 2.450 dolardır”.

FED, Ukrayna gerilimi, Terra UST’nin artırdığı düzenleyici baskı ve hisse senedi piyasalarındaki düşüş trendi devam ederse Ethereum yatırımcılarının kayıpları artabilir. Halving öncesi Aralık ayında Bitcoin’in 22.000 dolara düşebileceğini söyleyen analistler ise daha uzun süren bir ayı piyasası konusunda uyarıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Avalanche Kurucusundan Önemli Terra Yorumu!

Sonraki Haber

Kriptolardaki Düşüş Bu Popüler İsimleri de Etkiledi!

İlgili Haberler