Kriptolarda Yeşil Tablo: BTC ve Altcoin’lerde Son Durum!

İlayda Peker

Kripto para birimlerinde 25 Kasım akşamında başlayan yeşil görünüm bugün de devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin son 24 saat içinde %2 yükseldi ve 20.718 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH) ise yazının yayına hazırlandığı sırada 1.554 dolardan el değiştiriyor ve son 24 saat içinde %3 artış kaydetmiş görünüyor.

Kriptolar Adına Önemli Gelişmeler

Toplam kripto para piyasası hacmi CoinMarketCap verilerine göre 1 trilyon doların üzerinde bulunuyor ve tüm kripto para ekosisteminde görülen artışlar ile piyasa değerinin uzun zaman sonra 1 trilyon dolar üzerine yükseldiği ifade edilebilir.

Piyasadaki yükselişle birlikte kripto para birimleri adına olumlu gelişmeler de yaşanıyor. Üst düzey bir ABD banka düzenleyicisi, hükümetin, hızla büyüyen varlık üzerinde kontrolü korurken, bankaların ve müşterilerinin kripto para birimleri tutmasını kolaylaştırmak istediğini belirtti.

Federal Mevduat Sigorta Kurumu başkanı Jelena McWilliams, Pazartesi günü Reuters tarafından yayınlanan bir röportajda, bir grup ABD banka düzenleyicisinin finansal kurumların kripto para birimi ile uğraşırken kullanmaları için bir rehber üzerinde çalıştığını söyledi.

Bu iyi bir haber olarak kabul ediliyor çünkü uzun vadede kripto kabulünü ve talebini artırmaya yardımcı olacağı düşünülüyor.

Kripto Paralarda Son Durum

Elde edilen verilere göre Toncoin (TON), Dogecoin (DOGE) ve Convex Finance kripto para birimleri için en iyi performansı sergileyen altcoin’ler arasında yer alıyor. Toncoin’in fiyatı %15’ten fazla artarak 1,90 dolara yükselirken, DOGE’nin fiyatı yaklaşık %15 artarak 0,073 dolara yükseldi. Aynı zamanda CVX, son 24 saatte 5 dolardan işlem görüyor ve %8’den fazla kazanç elde etti.

Bunlara ek olarak kripto paralarda yükseliş varken düşüş yaşayan altcoin’ler de mevcut. Örneğin; Chain (XCN) son 24 saatte %3’ten fazla düşüşle 0.053 dolara geriledi ve ApeCoin (APE) %3’ten fazla düşüşle yaklaşık 4.7 dolardan işlem gördü.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum: Yükseliş Devam Edecek Mi?

Sonraki Haber

Elon Musk Twitter’ı Satın Aldı: Olayın Detayları!

İlgili Haberler