Kriptolarda Son Durum: BTC, ETH, LTC ve Diğerleri 

Bitcoin Haber

Bitcoin Salı sabahı Asya’da 27.500 ABD doları destek çizgisinin altında işlem görmeye başladı ve bu düşüş bu yılki güçlü kazançların ardından daha fazla kâr elde edilmesine bağlandı. Ether ve stabilcoin olmayan diğer ilk 10 kripto para biriminin çoğu, kripto piyasasındaki daha geniş bir düzeltmenin ortasında daha düşük işlem gördü. XRP kaybedenlere öncülük ederken, Litecoin ilk 10’daki tek kazanan olarak öne çıktı.  

Bitcoin ve Ethereum Fiyatı 

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin, Hong Kong’da sabah 9:00’a kadar geçen 24 saatlik sürede %1,22 düşüşle 27.461 ABD dolarına gerileyerek haftalık %6,51’lik bir kayıp yaşadı. Dünyanın en büyük kripto para birimi, Salı sabahı bir aşamada 28 Mart’tan bu yana en düşük fiyat olan 27.070 ABD Dolarına geriledi. 

Ether %1,88 düşüşle 1.841 ABD Dolarına gerileyerek haftalık %11,25 değer kaybetti ve Ethereum blok zincirinin Şangay yükseltmesinden bu yana 12 Nisan’dan bu yana elde ettiği kazançları sildi. 

XRP %4,75 düşüşle 0,4596 ABD Dolarına gerileyerek yedi günlük %10,27’lik kayıpla kaybedenlerin başını çekti. 

Dijital varlık yatırım firması CoinShares tarafından Pazartesi günü yayınlanan bir blog yazısına göre, Bitcoin’in geçtiğimiz haftaki düşüşü, yatırımcıların token’ın bu yıl şimdiye kadarki yükselişinin ardından kar elde etmesinden kaynaklanıyor. 21 Nisan’da sona eren haftada dijital varlık yatırım ürünlerinden 30 milyon ABD$’lık bir çıkış kaydedildi ve 6 haftalık giriş kesintiye uğradı. 

Bununla birlikte, Ether geçtiğimiz hafta 17 milyon ABD doları tutarında bir giriş gördü ve bu da Şangay yükseltmesinden sonra Ether yatırımcıları arasında bir miktar güven olduğunu gösteriyor. 

Piyasa Yorumları 

Reuters’e göre, yaygın kar alımına rağmen, İngiltere merkezli Standard Chartered Bank Pazartesi günü yaptığı açıklamada, geleneksel bankaların son dönemdeki başarısızlıkları, kripto madenciliğindeki karlarda bir toparlanma ve ABD parasal sıkılaştırma döngüsünün potansiyel sonu nedeniyle Bitcoin’in 2023 yılı sonuna kadar 100.000 ABD dolarına ulaşabileceğini söyledi. 

Litecoin, genel düşüş trendine rağmen kazanç elde etmeyi başararak %0,76 artışla 87,99 ABD dolarına yükseldi. Bu, Litecoin‘in token’ın üçüncü yarılanma olayının 100 gün içinde gerçekleşeceğini ve bunun da coin’i daha kıt hale getireceğini belirten bir tweet’inin ardından geldi. Yine de son yedi günde %11,09 değer kaybettiği için telafi etmesi gereken bir miktar zemin var. 

Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu son 24 saatte %1,20 düşüşle 1,16 trilyon ABD dolarına geriledi. Son 24 saatteki toplam işlem hacmi %28,71 artışla 38,23 milyar ABD dolarına yükseldi. 

NFT piyasasında, Forkast 500 NFT endeksi Hong Kong’da sabah 9:00’a kadar olan 24 saatte %0,57 düşüşle 3.755,63’e geriledi ve haftalık %7,23 düşüş gösterdi. Endeks, küresel NFT piyasasının performansının vekil bir ölçüsüdür ve herhangi bir günde 500 uygun akıllı sözleşmeyi içerir. Forkast.Labs şemsiyesi altında Forkast.News’in kardeş şirketi olan CryptoSlam tarafından yönetilmektedir. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

LUNA İle İlgili Son Gelişmeler! 

Sonraki Haber

Coinbase, SEC’den Kripto Düzenlemlerinde Açıklık Talep Ediyor 

İlgili Haberler