Kriptolarda Karışık Sinyaller: Milyonerlerin İlgisi Artıyor, Hükümetler Uyarıyor!

İlayda Peker

Kripto para ekosistemine yatırım yapmaya karar veren milyonerlerin sayısı günden güne artıyor. Ancak bununla birlikte düzenleyicilerin kripto para birimleri konusunda yaptıkları uyarılar da artıyor.

Milyonerlerin İlgisi Artıyor

New York merkezli bir hedge fonu olan Third Point’in kurucusu ve milyarder yatırımcısı Dan Loeb, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile kripto sektörünü incelediğini ve sağladığı çeşitli fırsatları değerlendirdiğini söyledi.

Loeb, yıllar içinde 3 milyon doları 17,5 milyar dolarlık bir hedge fonuna dönüştürmesiyle ün kazandı ve tanınmış bir Wall Street figürü olarak kendisine yer edindi. Loeb’in yeni fırsatlar aradığı son alan ise kripto para sektörü.

Son zamanlarda kripto para birimlerini derinlemesine araştırdığını dile getiren Loeb, tartışmalı fikirlere entelektüel olarak açık olmanın gerçek bir sınavını verdiğini belirtti. Ancak Loeb, bir yandan derin araştırmalar yürütürken bir yandan da şüpheci tavrını koruduğunu ifade etti.

Bunlara ek olarak Loeb, kripto para alanına giriş yapmak için geç kalmış olma fikrinin de tartışmaya açık olduğunu ifade etti. 1 trilyon doların üzerine değer sahip bir piyasada çok fazla kurumsal ve bireysel yatırımcının olduğunu ancak bunun geç kalmak anlamına gelip gelmediğinin belirsiz olduğunu belirtti.

Düzenleyicilerin Uyarıları

Kripto para ekosistemine girişler artarken bir yandan da uyarılar geliyor. Örneğin; New York Başsavcısı Letitia James yaptığı açıklamada, kripto endüstrisi üyelerine ve yatırımcılara yasadışı faaliyetlere katılmama veya bu faaliyetlerin kurbanı olmama konusunda uyanık kalmalarını tavsiye etti.

Ayrıca Türkiye Hazine ve Maliye Bakanlığı da geçtiğimiz günlerde yaptığı resmi bir açıklama ile kripto paralar ile ilgili dünya genelinde oluşan kaygıları paylaştıklarını ve kripto paraları yakından takip ettiklerini ifade etti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Elon Musk’ın İsmi Yine Kripto Dolandırıcılığına Karıştı!

Sonraki Haber

Uzman Analistlerin Bitcoin Yorumu: Bitcoin’in Yeni Hedefi 75.000 Dolar Mı ?

İlgili Haberler