Kriptolar Yeniden Yeşillendi: Artışlar Yüzde 10’ları Geçiyor!

İlayda Peker

Kripto para piyasasında bugün bir toparlanma yaşanıyor ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saat içinde %6’nın üzerinde değer kazanırken, piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’un (ETH) yaklaşık olarak %13 artış yakalamış olması dikkatleri çekiyor.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi 22.500 dolarlık seviyeleri gördükten sonra bir düşüşe geçti ve Bitcoin’i takiben altcoin’lerde de düşüşler yaşandığını gördük. Ancak BTC’nin yeniden 20.000 dolarlık seviye üzerine çıkmış olması yatırımcıları bir nebze olsun rahatlatmış gibi görünüyor.

Buna ek olarak ABD bu haftanın başlarında rekor kıran TÜFE rakamlarını açıkladıktan sonra, BTC bir kez daha volatilite yaşadı ve 19.000 doların altına düştü. Ancak bu seviyelerde yaşanan alım baskısı fiyatın bugün hızlı bir artış yaşamasını sağladı.

Öte yandan 12 saat boyunca BTC 20.000 doları geri almak için çabalasa da grafiklere göre şu anda bunu başarmış olduğu görülüyor ve ani bir yükseliş gelmemiş olması adım adım yükselişin devam edebileceği yönünde yorumlar yapılmasını sağlıyor. Ancak bu noktada tüm analistlerin hemfikir olmadığını ve yükselişin geçici olabileceğini düşünenlerin olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Bitcoin yazının kaleme alındığı sırada 20.900 dolar üzerinde işlem görüyor ve şu anda 21.000 dolarlık seviyeyi aşmak için çabalıyor.

Kriptolardaki Yükseliş

BTC’deki yükseliş ile birlikte bugün altcoin’lerin de yeniden yeşile döndüğünü görüyoruz ve bu duruma Ethereum’un öncülük ettiği ifade edilebilir. ETH, son 24 saat içinde yaklaşık olarak %13 artış yaşayarak piyasa değeri bakımından en büyük ilk on kripto para arasında 2. en iyi performansı sergileyen kripto para olarak karşımıza çıkıyor. ETH’nin önünde ise %13,5 artış ile Solana’nın (SOL) olduğu ifade edilebilir.

Buna ek olarak piyasa değeri bakımından en büyük 16. kripto para birimi olan Polygon da (MATIC) son 24 saat içinde yaşadığı %13’ün üzerindeki artış ile dikkatleri çekiyor. Bunun yanında Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE), Polkadot (DOT) ve Shiba Inu (SHIB) son 24 saat içinde gözle görülür artışlar kaydederken Binance Coin (BNB), Cardano (ADA) ve Tron’da (TRX) deyim yerindeyse daha mütevazı artışların olduğu görülüyor.


Total
18
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Paraların En Zengin İsminden Tavsiye!

Sonraki Haber

CFTC 34 Kripto Şirketini Kırmızı Listeye Aldı: Bu Ne Anlama Geliyor?

İlgili Haberler