Balinalar Durmuyor: BTC’deki Düşüş Alım Fırsatına Dönüşüyor

İlayda Peker

Borsalar dışında en büyük Bitcoin cüzdanı olarak değerlendirilen balina, piyasada karışık hamleler devam ederken BTC almaya devam ediyor gibi görünüyor. Balinaların düşüşleri bir alım fırsatı olarak değerlendirdiği ifade edilebilir.

Balinanın Son Alımları

BitInfoCharts’tan alınan verilere göre, balina adresi 30 Haziran’dan bu yana 1.480 BTC ekleyerek toplamda yaklaşık 132.883 Bitcoin’e ulaştı ve bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 2,7 milyar dolar değerinde bulunuyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre cüzdan şu anda şimdiye kadarki en büyük Bitcoin bakiyesine sahip.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre sadece Binance ve Bitfinex soğuk cüzdanlarında bahsi geçen balinanın cüzdanından daha fazla Bitcoin bulunuyor. Dolayısıyla balina, borsalardan sonra en büyük BTC balinası olarak nitelendirilebilir.

Öte yandan lider kripto para birimi Bitcoin, 30 Haziran’dan beri yatay seyrediyor ve yazının kaleme alındığı sırada 19,980 dolar seviyesinde işlem görüyor. Dolayısıyla Bitcoin’in son 24 saatte bir miktar artış yaşadığı ifade edilebilir.

Bunun yanında Kripto analiz firması Santiment, 10 BTC’den fazla varlık bulunduran adreslerin sayısının Şubat 2021’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştığını belirtiyor ve bu da büyük cüzdanların bir alım dönemi içinde olduğunu gösteriyor. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda ise “10’dan fazla BTC tutan Bitcoin adreslerinin miktarı, özellikle Haziran ortasındaki düşüşten bu yana arttı. Son 30 günde bu adresler %1,12 yükseldi. Şubat 2021’den bu yana 10 veya daha fazla BTC’ye sahip 149.200 adres var.” sözleri kullanılıyor.

Alımlar Devam Ediyor

Santiment ayrıca, 10 ila 100 BTC arasında varlık tutan adreslerin son beş hafta içinde cüzdanlarına 52.000 Bitcoin eklediğini ve varlıklarını Ocak ayındaki seviyeye yükselttiğini söylüyor:

10 ila 100 BTC arasında tutan Bitcoin adresleri bu düşüşte satoshi’leri biriktiriyor ve varlıklarını toplu olarak 4,29 milyon BTC’ye yükseltti. Son 5 haftada, fiyatlar %27 geri çekilirken cüzdanlarına 52.000 coin daha eklediler.

Dolayısıyla balinalar düşüşleri bir alım fırsatı olarak değerlendiriyor ve bu da uzun vadede bir artış beklendiği yorumlarının yapılmasına sebep oluyor.Total
17
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Paralar Çok Büyük Bir Düşüş Yaşayabilir!

Sonraki Haber

1 Ayın En Yüksek NFT Satışı Gerçekleşti. 2.500 ETH!

İlgili Haberler