Kriptolar İle Birlikte NFT’ler de Eridi: İşte Son Veriler!

İlayda Peker

Elde edilen son verilere göre Yuga Labs’ın non-fungible token (NFT) koleksiyonları, son 24 saat içinde işlem hacminde dramatik bir düşüş yaşadı.

NFT’lerde Göze Çarpan Düşüş

NFT pazar takipçisi NFTGO’nun verilerine göre, Otherdeed %50’nin biraz üzerinde, Mutant Ape Yacht Club (MAYC) %46 ve Bored Ape Yacht Club (BAYC) %25 değer kaybetti.

Son 24 saat içinde, genel NFT piyasa faaliyetlerine bakıldığında da hacmin %31 düşerek 113 milyon gerilediği görülüyor ve bu da Yuga’nın koleksiyonları ile benzer durumun aslında tüm NFT piyasasında olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte toplam NFT piyasa değeri aynı dönemde marjinal bir şekilde 19,5 milyar dolara düştü ve henüz NFT fiyatlarının düşüşlerden etkilenmediğini görüyoruz.

Öte yandan bu koleksiyonlar, dünya çapında en çok işlem gören beş koleksiyondan üçünü oluşturuyor. Otherdeeds dışındaki diğer koleksiyonlar da son yedi gün içinde hacimde yaklaşık %50 düşüş yaşadı ve bu da muhtemelen NFT pazarının bira enerji kaybettiğini gösteriyor.

Satış hacmine göre ilk on koleksiyondan sadece üçü yeşilde bulunuyor. NFT pazar takipçisi Crypto Slam’e göre CyberBrokers %4,124 artışla ikinci sırada, Azuki %7,5 artışla beşinci sırada ve Doodles %22,74 artışla dokuzuncu sırada bulunuyor.

NFT Piyasalarında Son Durum

Tamamı Ethereum’da işlem gören Yuga Labs koleksiyonlarına ek olarak NFT’ler için en aktif on blok zincirinden sekizindeki satış hacmi, son yedi gün içinde çift haneli kayıplar yaşadı.

Ortalama olarak, Ethereum (ETH), Solana (SOL), Flow (FLOW), Avalanche (AVAX), Ronin, BSC (BNB), WAX (WAXP) ve Panini arasında satış hacimleri %22,5 düştü. CryptoSlam verilerine göre yalnızca Polygon (MATIC) ve Tezos (XTZ) satış hacimleri sırasıyla %16.5 ve %58.8 arttı.

Son yedi gün içinde NFT işlemi yapan aktif piyasa cüzdanları, 1 Mayıs’tan bu yana toplam benzersiz alıcı sayısıyla birlikte istikrarlı bir şekilde düşüş yaşıyor. NFT pazar analiz aracı NonFungible’dan alınan verilere göre, aktif piyasa cüzdanları %69 düşüşle 16.792’ye ve benzersiz alıcılar %84 düşüşle 10.503’e geriledi.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yeni Hafta Düşüşle Başladı: Kriptolarda Son Durum!

Sonraki Haber

Luna Foundation Guard’dan Önemli Hamle!

İlgili Haberler