BNB ve ETH Yorum: Binance Coin, Ethereum’u Geride Bırakabilir Mi?

İlayda Peker

Her ne kadar günümüzde kripto para birimlerinde bir düzeltme yaşanıyor olsa da son zamanlarda hemen hemen her kripto para biriminin çok ciddi yükseliş grafikleri çizdiğini unutmamak gerekiyor. Bu kripto para birimleri içinde de belki de en dikkat çekeni Binance Coin (BNB) oldu.

Binance Coin Fiyatı

Binance Coin (BNB) fiyatı son 1 aydır ciddi bir yükseliş grafiği çiziyor ve düzeltme başlamadan önce 350 dolar sınırına kadar yükselmişti. Bu yükseliş BNB’nin 30 günde %560 gibi büyük bir oranda artış kaydetmesini sağladı.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 230-250 dolar aralığında işlem gören Binance Coin’in yeniden yükselişe geçmesinin hem sıralama hem fiyat açısından çok daha yukarı seviyeleri getireceği düşünülüyor.

Binance Coin Yükselişi

Kripto analisti ve yatırımcısı Nicholas Merten, Binance Coin’in yaşayacağı bir yükseliş ile piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’u tahtından edebileceğini düşünüyor.

Merten’in açıklamalarına göre Binance Coin, çok daha düşük ücretlerle Ethereum Virtual Machine (EVM) uyumlu bir blok zinciri olan Binance Smart Chain (BSC) üzerinde meteorik bir yükseliş yaşadı. Birçok kişi Ethereum ağında görülen yüksek ücretlerden kaçmaya çalıştığı için Binance Smart Chain’deki merkezi olmayan finans (DeFi) alanı hızlı bir şekilde yeni kullanıcılar kazanıyor ve bu da BNB’ye olan talebi artırıyor.

Bunlara ek olarak Binance Coin yakaladığı ivme ile piyasa değeri bakımından ani bir atak yapmış ve kısa sürede 3. sıraya yükselmişti. Yazının yayına hazırlandığı sırada 36 milyar dolarlık piyasa hacmi ile 3. sırada yer alan BNB’nin hemen üzerinde 184 milyar dolar ile Ethereum bulunuyor.

BNB ve Ethereum

Merten, özellikle yüksek işlem ücretleri sebebiyle kullanıcıların yavaş yavaş Ethreum’dan vazgeçerek Binance Coin’e yöneleceğini ifade ediyor. Her ne kadar işlem ücretlerinin düşürülmesini hedefleyen ETH 2.0 güncellemesi başlatılmış olsa da ETH 2.0’ın tam anlamıyla çalışması ve bunun işlem ücretlerine yansıması uzun zaman alacak.

Dolayısıyla ETH güncelleme üzerinde çalışırken BNB’nin ETH’u geride bırakabileceği düşünülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Tesla Bitcoin (BTC) Yatırımından Otomobil Satışından Daha Çok Mu Kazandı?

Sonraki Haber

ETH Yorumları: İşlem Ücretleri Ethereum’un Sonunu Getirebilir Mi?

İlgili Haberler