Kripto Yatırımcılarını Tehdit Eden Yeni Kötü Amaçlı Yazılım: Infamous Chisel

Bitcoin Haber

ABD ve Birleşik Krallık’ın devlet kurumları, kullanıcıları Binance, Coinbase ve Trust Wallet gibi kripto borsa uygulamalarının dizinlerindeki verileri sızdıran yeni kötü amaçlı yazılımlar konusunda uyarıyor. “Infamous Chisel” adlı bu kötü amaçlı yazılım, Rusya’nın askeri istihbarat teşkilatı GRU’ya bağlı bir siber savaş birimi olan Sandworm tarafından kullanılıyor. Sandworm’un kötü amaçlı yazılımı, mobil cihazlardan bilgi toplamak için kullanıldığı belirtiliyor.

Kötü amaçlı yazılım tarafından çıkarılan verilerin bir kısmının Binance ve Coinbase borsa uygulamaları ile Trust Wallet uygulamasının dizinlerindeki verileri içerdiği biliniyor. Bu veriler, dosya türüne bakılmaksızın dışarı sızdırılıyor. Infamous Chisel’in bileşenlerinin kötü niyetli faaliyetlerin gizlenmesine önem verilmeyerek geliştirildiği belirtiliyor. Android cihazlarda ana bilgisayar tabanlı tespit sistemlerinin eksikliği, yazılımın faaliyetlerini gizlemeyi ihmal etmesinin nedeni olabilir.

2023 yılında, kripto yatırımcıları, hack ve dolandırıcılık olayları nedeniyle yaklaşık 1 milyar dolar kaybetti. Sadece ağustos ayında bu tür saldırılar nedeniyle 45 milyon dolar kaybedildi. Ancak bu miktar, bir önceki aya göre önemli ölçüde düşük. Temmuz ayında kötü niyetli saldırılar nedeniyle 486 milyon doların üzerinde dijital varlık kaybedildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasası ve XRP Değer Kaybıyla Sarsıldı

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasasında Düşüş Devam Ediyor: Bitcoin ve Altcoinler Değer Kaybediyor

İlgili Haberler