Binance Options’a XRP ve ETH Eklendi

İlayda Peker

Changpeng Zhao’nun CEO’luğunu yaptığı dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance, dördüncü en büyük kripto para birimi XRP ve ikinci en büyük kripto para birimi Ethereum’un (ETH) borsadaki kullanım durumunu genişletti.

XRP ve ETH Opsiyonları

Borsa bugün yaptığı açıklama ile XRP ve ETH opsiyon sözleşmelerini başlattığını kamuoyuna duyurdu. Böylece Binance’in opsiyon alım satım platformu olan Binance Options’a XRP ve ETH da eklenmiş oldu. Binance kullanıcıları XRP ve ETH opsiyon işlemleri için bu yeni araçlardan yararlanabiliyor.

Yapılan açıklamalarda, geleneksel işlem seçenekleri ile karşılaştırıldığında Binance Options‘ın yatırımcılara 10 dakikadan bir güne kadar daha kısa bir zaman çerçevesi sunduğu ifade ediliyor.

Öte yandan kripto para opsiyon işlemleri çok kısa zaman önce hayat geçmiş olmasına rağmen her geçen gün kullanıcılar arasında daha popüler hale geliyor. U.Today’in haberine göre Bitcoin opsiyon işlemlerinin açık pozisyonları Deribit borsasında 100.000 BTC’ye yani yaklaşık olarak 900 milyon dolara yükseldi ve ürünün son piyasaya sürülmesinden bu yana CME’de yakın zamanda rekor kırıldı.

Binance Gelişmeleri

Bunların yanı sıra Binance’in yeni Çin web sitesinin açılmasıyla Çin piyasasına girmeyi planladığı yönünde haberler çıkmıştı. Binance’in bu hamlesi Eylül 2017’de tüm yerli kripto para borsalarını kapatan katı düzenlemelerle birlikte Çin’i terk etmek zorunda kalmasından sonra geldi.

Ayrıca Binance daha önce yaptığı açıklamalar ile blok ödülü yarılanmasının ardından kullanıcı sayısında da büyük artış olduğunu ifade etmişti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İçinde ETH Bulunan Cüzdan Sayısı 40 Milyona Ulaştı

Sonraki Haber

Türk Stablecoin Yeni Bir Borsada Listelendi

İlgili Haberler