Kripto Stratejisti 2018 ve Günümüzü Karşılaştırdı: BNB ve ETH Uyarısı

Bitcoin Haber

2018’de ayı piyasasının 3.200 dolar civarında dip yapacağını aylar öncesinden doğru tahmin eden popüler bir kripto para stratejisti, takipçilerini iki büyük kripto para birimi olan Ethereum ($ETH) ve $BNB’nin düşüş sinyalleri verdiği konusunda uyardı.

BNB ve ETH Uyarısı

Mikroblog platformu Twitter’da Smart Contracter olarak bilinen takma adlı stratejist, Ethereum‘un fiyat grafiğinin, yakın zamanda görülene benzer bir düşüş devam modeli gösterdiğini ve bunun “kesinlikle iyi görünmediğini” öne sürdüğünü söyledi.

Analist, son birkaç aydır görülen “kolay modun” sona erdiğini ve “çok aylık bir kesintinin” yaklaştığını belirtti.

Analist, Ethereum’un amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin karşısındaki fiyat grafiğine de bakarak, paritenin çapraz desteğini çoktan aştığını ve momentumun azalmaya başladığını belirtti.

Kripto para borsası Binance ve BNB Chain’in yerel token’ı olan $BNB’ye de bakan Smart Contracter, kripto para birimini etkileyen Binance’i hedef alan ABD yetkililerini yansıtan düşüş eğilimli bir baş ve omuz modeli gösterdiğini belirtti.

Teknik Analizler

Investopedia’ya göre baş ve omuz formasyonu, teknik analizde yükselişten düşüşe trendin tersine döneceğini tahmin etmek için kullanılan belirli bir grafik formasyonudur. Bu formasyon, hisse senedinin fiyatı bir zirveye yükseldiğinde, tabana gerilediğinde, “baş” oluşturmak için önceki zirvenin üzerine çıktığında ve ardından ilk zirve seviyesinde tekrar zirve yapmadan önce tabana gerilediğinde oluşur.

Bu formasyon en güvenilir trend dönüş formasyonlarından biri olarak kabul edilir ve yükseliş trendinin sona erdiğine işaret eder. BNB’nin fiyat grafiğinde, yetkililerin Binance’in stablecoin’i BUSD‘yi çökerttiği ve raporların BinnaceUS’u çökertmek üzere olabileceğini öne sürdüğü bir zamanda görülüyor.

Smart Contracter’ın Haziran 2018’de, Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $’dan düştüğünü gören ayı piyasasının, coin’in 3.200 $’dan işlem görmesiyle sona ereceğini tahmin etmesiyle ünlü olduğunu belirtmek gerekir. BTC o yılın Aralık ayında hedefe ulaştığı için tahmin neredeyse doğru çıktı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Anket: Büyük Çoğunluk Hala Bu Kripto Uygulamalarına Güveniyor! 

Sonraki Haber

Shiba Inu’nun Shibarium’un Beta Lansmanının Yakın Olduğunu Söyledi

İlgili Haberler