Kripto Savunucuları Kripto Eleştirmenlerine Karşı!

İlayda Peker

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) ve Ethereum kurucu ortağı Charles Hoskinson, sürekli olarak Bitcoin’i eleştiren ve bir altın savunucusu olan Peter Schiff’e Twitter üzerinden cevap verdi.

Peter Schiff Eleştirirleri

6 Mayıs’ta CZ Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Schiff’in sürekli Bitcoin’den bahsettiğini, “Schiff, altından daha fazla Bitcoin ile ilgili tweet paylaşıyor. Ayrıca takipçilerinin hepsi de Bitcoin seven insanlar. O, kurt görünümünde bir koyun.” ifadeleriyle dile getirdi.

Öte yandan Schiff dün yaptığı açıklamalarda Bitcoin yakın zamanda çöktüğünde kendisinin kripto para ile ilgili açıklamalarının eski kalacağını ifade etmiş ve fırsat varken açıklamalar yaptığını, Bitcoin’in çok fazla parlamayacağını dile getirmişti.

CZ’nin eleştiriler yorumlarını devam ettiren ve Cardona (ADA) kurucusu konumunda yer alan Charles Hoskinson da yaptığı açıklamalarda, “2007’den beri Schiff’i tanıyorum. Dr. Doom ile aynı eski kalıba sahip. Gökyüzü çöküyor, ekonomi ölüme mahkum! Bizi ancak altın kurtarabilir. Diğer her şeyin bir aldatmaca olduğunu düşünüyor. Bitcoin kötü çünkü nedenleri xyz. On yıldır aynı terane.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Hoskinson konuyla ilgili açıklamalarında Dr.Doom’un 2008 mali krizini tahmin eden Nouriel Roubini’nin bir nevi lakabı olduğunu ve Schiff gibi kendisinin de bir Bitcoin eleştirmeni olduğunu belirtti.

Schiff’in Eleştirileri

CZ de Hoskinson da, Schiff eleştirilerinin sertleşmesinin ardından bazı açıklamalar yapma gereksinimi duymuş olabilir. Schiff salgın döneminde Bitcoin yatırımcılarını sert bir şekilde eleştirmiş ve hatta “sadece aptallar Bitcoin alır” sözleri ile adeta dalga geçmişti.

Kaynak: Cointelegraph


Total
13
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Counos Escrow Cüzdanı: Tamamen Güvenli Alım Satım Tecrübesi Sunuyor

Sonraki Haber

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 7/05/2020

İlgili Haberler