Altın Savunucusu BTC’nin Çökeceğini İddia Ediyor

Altın Savunucusu BTC’nin Çökeceğini İddia Ediyor

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Bitcoin’in en büyük eleştirmenlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yaptığı son açıklamada da Schiff Bitcoin’in yakın zamanda çökeceğini ifade etti.

Twitter’ı Bitcoin ile ilgili açıklamalar yapmak amacıyla kullanmayı sevdiğini ifade eden Schiff, buna yakın zamanda gerek kalmayacağını çünkü Bitcoin’in ve kripto para birimlerinin çökeceğini dile getirdi.

Yarılanma ve Fiyat Düşüşü

Bu zamana kadar Google’da yapılan “Bitcoin halving” aramalarının, 2016 yılında yarılanma öncesinde yapılan aramalardan çok daha fazla olduğu ve dört katına çıktığı görülüyor. Öte yandan yarılanma ile birlikte gerçekleşecek olan arzın yarıya inmesi de hem topluluk hem de kripto paraya ilgi duyanlar tarafından takip ediliyor. Schiff de bu arz azalmasının takipçilerinden biri olduğunu reddetmiyor.

Öte yandan Schiff yarılanmaya altı gün kala yatırımcıların uzun vadeli yatırımlara yöneldiklerini ve bu sebeple Bitcoin’in başarısız olacağını ifade ediyor. Ayrıca Schiff fiyatı yükseltmek için herhangi bir talep olmadığından emin olduğunu ifade ediyor.

Ya Schiff Haklıysa?

Altın savunucusunun Bitcoin’in çökeceği ve başarısız olacağı yönündeki tahminleri gerçeği yansıtmasa da fiyatla ilgili tahminlerinde haklılık payı olabilir. Çünkü yatırımcılar Bitcoin’in kısa vadede yarılanma etkisi ile yükselme olasılığının düşük olduğunu düşünüyor.

Ancak yine de uzun vadede madencilik ödülü yarılanması ve beraberinde enflasyon oranındaki kesin düşüşle birlikte boğa koşusunun yaşanacağına da kesin gözüyle bakılıyor.

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.