Kripto Platformu Uphold XRP Desteğini Yeniden Onayladı

Bitcoin Haber

Kullanıcılarına kripto para birimleri ve tokenize hisse senetleri de dahil olmak üzere çeşitli varlıkları satın alma, satma ve elde tutma olanağı sunan büyük bir kripto para birimi ticaret platformu, XRP Ledger‘ın yerel tokenı olan $XRP’ye olan desteğini yeniden teyit etti.

Borsadan XRP’ye Yeniden Destek

Sosyal medyada Uphold, Twitter’da kullanıcıların XRP’yi yeniden çalıştırmak için ticaret platformları istemeye devam ettiği bir eğilime tepki gösterdi. XRP, 2020 yılında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple Labs’a XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğu iddiasıyla dava açmasının ardından çeşitli borsalardan çıkarıldı.

Dava, firmanın kripto para borsalarına platformlarında “XRP alım satımına” izin vermeleri için ödeme yaptığını iddia ediyor. Davanın merkezinde, XRP’nin düzenleyiciye kayıtlı olması gereken bir menkul kıymet olup olmadığı yer alıyor.

Uphold, XRP’nin üzerinde listelendiğine işaret ederek eğilime tepki gösterdi ve daha sonra hiçbir zaman listeden çıkarılmadığını doğruladı.

O dönemde bildirdiği üzere Uphold, SEC’in Ripple Labs’e karşı açtığı dava sonuçlanana ve tokenin bir menkul kıymet olduğu yasal olarak belirlenene kadar XRP’yi listede tutacağını açıklamıştı.

Uphold’un Tutumu

O sırada Uphold, diğer kripto para borsalarına “mahkemenin kararından önce yargıya varmak için acele etmek yerine benzer bir duruş benimsemeleri” konusunda güvendiğini ekledi.  Ayrıca SEC’in amacının tüketicileri korumak olduğunu ve “XRP’yi esasen değersiz kılan ve bireysel yatırımcıları milyarlarca dolar zarara uğratan bir kararın” bu hedefle nasıl örtüşeceğini görmenin zor olduğuna inandığını belirtti.

Bildirildiği üzere platform, Birleşik Krallık’taki müşteriler için XRP’de %4’e varan ödül oranları sunan yeni bir kripto bağlantılı banka kartı başlattı.

Kısa süre önce bildirildiği üzere, kripto para topluluğu, XRP fiyatının Mart ayı boyunca, topluluğun düzenleyici netliği beklemeye devam ettiği bir zamanda hafif bir yukarı yönlü hareket yaşamasını bekliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Silvergate, Kripto Borsalarına Para Taşımak İçin Kullanılan SEN’i Kapattı

Sonraki Haber

Kripto Topluluğu Mart Ayı İçin Litecoin (LTC) Fiyat Tahminini Verdi

İlgili Haberler