Ripple CEO’su ABD’ye Kripto Çağrısı Yaptı!

Bitcoin Haber

Daha fazla sektör yöneticisi dijital varlıkları kucaklama çağrısına katıldıkça, Amerika’nın kripto baskısına karşı muhalefet artıyor. Ripple CEO’su görüşlerini açıkladı.

CEO’nun Görüşleri

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD hükümetinin kriptoya karşı açtığı savaşa karşı konuşan son isim oldu.

Bloomberg’e 2 Mart’ta konuşan Ripple patronu, kripto ve fintech’in Amerikan kıyılarını çoktan terk ettiğini söyledi:

Bunu daha önce de söyledim ve yine söyleyeceğim – kriptonun denizaşırı ülkelere taşınması Amerikan inovasyonu için iyi değil.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple ile olan davasının aslında XRP ile ilgili olmadığını söyledi. Bu, sektörle ve SEC’in nasıl “hücum oynadığıyla” ve tüm sektöre nasıl saldırdığıyla ilgili.

Ripple ve SEC

Garlinghouse, dava iki yıldan daha uzun bir süre önce başladığında herkesin bunu anlamadığını da sözlerine ekledi. Bununla birlikte, son zamanlarda kriptoya karşı yürüttüğü savaşla, ajansın tüm sektöre karşı olduğu açıkça ortaya çıktı.

Ayrıca, son beş SEC yaptırım eylemini kabul etti ve şunları söyledi:

Bu, bir sektörü düzenlemenin sağlıklı bir yolu değil.

Ripple yöneticisi, ABD’nin halihazırda Avustralya, İngiltere, Japonya, Singapur ve İsviçre gibi ülkelerin gerisinde olduğunu söyledi. “Yolun açık kurallarını oluşturmak için zaman ayıran ve düşünceli davranan pek çok ülke var” diye ekledi.

Ripple meraklısı “XRPcryptowolf” yorum yaptı:

Dürüst olmak gerekirse, düzenleyicilerin kripto patlamasının internet patlamasına eşdeğer olacağını ve bunun karşılığında bu zorlu ekonomik zamanlarda ekonomimize yardımcı olabileceğini nasıl görmediklerini anlamıyorum.

Garlinghouse kripto durumunu, ABD’li düzenleyicilerin de yasaklamayı düşündüğü internetin ilk günleriyle karşılaştırdı. Düzenleyici bir çerçeve oluşturmak, ülkenin teknoloji devleri için küresel lider olmasını sağladı:

Blok zinciri ve kripto etrafındaki teknolojinin bu bir sonraki evriminde bunun gerçekleşmemesi konusunda ciddi bir risk altındayız. Şimdiden Amerika Birleşik Devletleri dışına çıkmaya başladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Lido Finance’in Ethereum Yükseltmesini Desteklemesi Neden Önemli?

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyat Görünümü: Topluluk Daha Düşük Fiyatlar Mı Bekliyor?

İlgili Haberler