Kripto Piyasasında Son Durum: Yeniden Yeşil

İlayda Peker

Dün FED’in faiz kararını açıklamasından sonra kripto para piyasalarında bir rahatlama olduğunu görüyoruz. 20.000 dolar sınırına kadar gerileyen Bitcoin (BTC), 23.000 dolar seviyesinin üzerini gördü. Altcoin’lerde de benzer şekilde büyük düşüşler sonrasında bir yükseliş var.

Bitcoin’de Son Durum

Kripto para piyasası toplam değeri 1 trilyon dolar altında seyretmeye devam ederken lider kripto para birimi Bitcoin yazının kaleme alındığı sırada 21.340 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Son günlerde ciddi bir kayıp yaşayan BTC, her ne kadar kayıpları geri kazanamamış olsa da düşüşlerin durmuş olması dikkatleri çekiyor.

Analistler ise Bitcoin’de yükselişlerin devam edip etmeyeceği konusunda henüz fikir birliğine varabilmiş değil. Bazı analistler 20.000 dolar seviyesinin dip olduğunu ve bu seviyelerin altına hamle olmayacağını ifade ederken bazıları 18.000 doların test edilebileceğini ifade ediyor.

Yapılan açıklamalara göre şu anda 23.000 dolar seviyesi Bitcoin için şu an direnç noktası olmuş durumda. 23.000 doların kırılması ise 24.200 doların test edilmesini gündeme getirebilir. Bununla birlikte Bitcoin eğer 21.000 dolarlık seviyeyi koruyamazsa 20.000 doların yeniden test edildiğini görebiliriz.

Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin ile birlikte tüm altcoin’lerde de gözle görülür geri çekilmeler olduğunu gördük. Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), her ne kadar son 24 saat içinde yaklaşık olarak %10 yükselmiş olsa da hala 1 hafta önceki fiyatın %37 altında işlem görüyor.

Bununla birlikte piyasa değeri bakımından en büyük ilk on kripto para birimi içinde son 24 saatte en fazla yükselişi %18 ile Solana (SOL) yaşarken, ikinci en iyi performansı Polkadot (DOT) %11,5 ile sergiledi.

Bu noktada yatırımcıların piyasayı bir süre takip etmesi ve hype’a kapılmadan acele karar vermemesi tavsiye ediliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Do Kwon Hakkında Yeni Suçlama! Terra (LUNA) Fiyatı Neden Düşüyor?

Sonraki Haber

En Büyük 3. Balina Durmuyor: BTC Alımları Devam Ediyor!

İlgili Haberler