Kripto Piyasasında İşten Çıkarmalara Bu Platform da Katıldı!

Bitcoin Haber

Cryptocom‘un kurucu ortağı ve CEO’su Kris Marszalek, kötü piyasa koşullarını ve “son endüstri olaylarını” gerekçe göstererek küresel işgücünü %20 daha azaltacak yeni bir personel işten çıkarma dalgasını duyurdu.

İşten Çıkarmalar

Marszalek 13 Ocak’ta yaptığı şirket güncellemesinde “Bugün küresel işgücümüzü yaklaşık %20 oranında azaltmak gibi zor bir karar aldık. “Etkilenen tüm personel zaten bilgilendirildi. Bu kesintiler hiçbir şekilde performansla ilgili değildir ve Cryptocom’a yaptıkları tüm katkılar için en derin şükranlarımızı sunarız.” dedi.

Marszalek, kararlarında “süregelen ekonomik sıkıntılar ve öngörülemeyen sektörel olaylar” da dâhil olmak üzere çeşitli faktörlerin etkili olduğunu söyledi. Bu, kripto borsasının dünya çapında 70 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmasına rağmen gerçekleşti:

2022’nin başında, inanılmaz ivmemize dayanarak ve daha geniş sektörün gidişatına uyum sağlayarak iddialı bir şekilde büyüdük. Bu yörünge, olumsuz ekonomik gelişmelerin bir araya gelmesiyle hızla değişti.

Kripto borsası Haziran ayında daha küçük çaplı işten çıkarmalar yaptığını duyurmuş ve işgücünün %5’ini, yani yaklaşık 260 kişiyi işten çıkarmıştı.

FTX İle İlişkisi

Marszalek, geçen yılki işten çıkarmaların makroekonomik gerilemeyi atlatmak için konumlandırdığını, ancak Kasım ayında kripto borsası FTX‘in çöküşünü hesaba katmadığını ve bunun “sektöre olan güveni önemli ölçüde zedelediğini” söyledi:

Bu nedenle, ihtiyatlı mali yönetime odaklanmaya devam ederken, şirketi uzun vadeli başarı için konumlandırmak amacıyla ek kesintiler yapmak gibi zor ama gerekli bir karar aldık.

Sadece birkaç gün önce kripto borsası Coinbase, devam eden kripto kışının ortasında işletme maliyetlerini yaklaşık %25 oranında azaltmak için 950 kişiyi işten çıkardığını duyurdu.

Geçtiğimiz ay işten çıkarmaları duyuran diğer kripto borsaları arasında Kraken, Swyftx ve Huobi yer alıyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatı 20.000 Doları Geçebilecek Mi?

Sonraki Haber

Bitcoin 21.000 Dolar Üzerini Gördü! FTX Etkisi Bitti Mi?

İlgili Haberler