Kripto Piyasası Yüzünü Yeniden Yukarı Çevirdi: BTC 35.000 Dolara İlerliyor!

İlayda Peker

20 Temmuz’da yaşanan düşüş sonrasında, “Yeni bir ayı piyasası mı başlıyor yoksa bu bir ralli sinyali mi” sorularının ortasında lider kripto para birimi Bitcoin ve ardından altcoin’lerin yükselişe geçtiği görülüyor.

BTC emin adımlarla 35.000 dolarlık psikolojik seviyeye doğru ilerlerken altcoin’lerde de yukarı yönlü hareketler görülüyor.

Bitcoin Fiyatı Yükseliyor

Yazının kaleme alındığı an itibari ile son 24 saat içinde %4’ün üzerinde artış kaydeden Bitcoin, 33.880 dolar bandında işlem görüyor. Bitcoin’in 4 saatlik grafikte arka arkaya yeşil mumlar çizmesi ise özellikle dikkat çekiyor.

BTC’nin yükselişinde The Bitcoin Word etkinliğinin etkisinin olduğu rahatlıkla ifade edilebilir. Ancak etkinlik sırasında ya da sonrasında bir pump’ın olmaması fiyatın temeli sağlam bir şekilde yükseldiği ve bazı analistlerin ayı piyasası öncesinde beklediği son yükselişin sinyali olduğu şeklinde yorumlanıyor.

Bu noktada sonra Bitcoin fiyatının öncelikle önemli bir psikolojik seviye olarak görülen 35.000 doları geride bırakması ve ardından 42.000 dolar doğru harekete geçmesi bekleniyor. Ancak analistler yükseliş sırasında zaman zaman geri çekilmelerin yaşanabileceğini ve bu durumun sağlıklı bir durum olduğunu dile getiriyor. Yatırımcıları ise bu noktada paniğe kapılmamaları konusunda uyarıyorlar.

Altcoin’lerde Grafikler Yukarı Yönlü

Bitcoin fiyatının yükselmesi ile birlikte altcoin fiyatlarında da yukarı yönlü hamleler görülmeye başladı. Özellikle 1 hafta öncesine göre daha yüksek fiyat seviyeleri belirleyen altcoin’lerin 24 saatlik grafiklerde de yukarı yönlü hareket ettiği görülüyor.

Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) son 24 saat içinde %3,44 artış yaşarken son 1 hafta içinde %13’ün üzerinde değer kazanmış oldu. Bunun yanında son 24 saat içinde Binance Coin (BNB) %1,76, Cardano (ADA) %2,76, Ripple (XRP) %2,11, Polkadot (DOT) %3,34 ve Bitcoin Cash (BCH) %4,04 artış yaşadı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Trump Destekçilerinin Kripto Projesi Hacklendi!

Sonraki Haber

Popüler CEO’dan Kripto Para, DeFi, Bitcoin ve Ethereum Yorumu!

İlgili Haberler