Kripto Piyasalarında Bitcoin ve Altcoinlerin Geleceği

Bitcoin Haber

Bitcoin, 44.000 doların üzerinde bir konum korumaya çalışırken, altcoinlerin çoğu sakin bir durumu tercih ediyor. Boğa sezonunun ilk aşamalarında, Bitcoin hızla yükselirken altcoinler zayıflık gösteriyor. Ancak, STX Coin’in gelecekteki fiyat performansı Bitcoin’in büyümesine bağlıdır. İşte bilmeniz gerekenler ve geç olmadan önce bazı tahminler.

2024 yılı önemli gelişmelerle piyasaları yukarı taşıma potansiyeline sahip. Aralık ayındaki anormal yükseliş ve hatta fiyat balonu bu beklentilerden kaynaklanıyor. Artan talep, spot bir Bitcoin ETF’inin onaylanacağına olan inancı yansıtıyor. Önümüzdeki yıl ayrıca Bitcoin yarılanma olayı var ve Fed’in faiz oranlarını düşürmeye başlaması bekleniyor.

Kaiko Research’a göre, altcoinlerin işlem hacmi geçen hafta %67 artarak Terra Luna çöküşünden bu yana en yüksek toparlanmayı kaydetti. Bitcoin’in fiyatı da geçen yılki faiz indirimlerinden önce görülen seviyelere yükseldi. XRP son yedi günde %3,6, Solana (SOL) ise %7,5 artış kaydetti.

Kripto para birimlerinin toplam değeri 1.7 trilyon dolara yaklaşıyor. Benzer şekilde, toplam işlem hacmi de 100 milyar dolar eşiğini zorluyor. Ancak, Bitcoin ağı üzerinde akıllı sözleşmelerin dağıtımını sağlayan bu proje, LunarCrush’a göre hafta boyunca %37 artışla 1.05 dolara ulaşan Stacks (STX) Coin, gerçekten dikkat edilmesi gereken altcoinler arasında yer alıyor.

Her akıllı sözleşme platformunun kendine ait bir ekosistemi bulunmaktadır. Örneğin, Ethereum en büyük akıllı sözleşme platformudur ve büyük uygulamalara ev sahipliği yapmaktadır. Avalanche, Solana ve diğerleri de popüler uygulamalara ev sahipliği yapmaktadır. Ancak, piyasa değeri açısından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, ağında bu tür uygulamalara sahip değil. Taproot güncellemesi, Bitcoin’in kendi ekosistemini oluşturması için önemli bir kilometre taşıydı. Onu takiben gelen Ordinals ile Stacks daha da önem kazandı. Princeton Üniversitesi mezunu Muneeb Ali ve Ryan Shea tarafından 2013 yılında başlatılan Stacks ağı, uygulamaların Bitcoin ağının güvenliğinden faydalanmasını sağlıyor. STX’in sürekli büyümesi, konuşlandırılan akıllı sözleşme sayısına bağlı olacak. Bitcoin’e olan ilgi arttıkça ve ETF talebiyle BTC daha fazla konuşuldukça, STX Coin, kendi ekosistemini oluşturucu olarak daha fazla dikkat çekebilir. Tabii ki, STX Coin’in geleceği, Bitcoin’in büyümesine bağlıdır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Kralının Taht Oyunları: XRP Coin Beklentileri

Sonraki Haber

COVER Protokolü ve Kripto Para Piyasasındaki Yeri

İlgili Haberler