Kripto Paralarla Hayırseverlik: Çocuklar İçin Büyük Bağış Kampanyası

Bitcoin Haber

Dünya çapında çocukların hayatını iyileştirmek amacıyla yola çıkan bir kripto bağış kampanyası bugüne dek 7,6 milyon dolar topladı. Toplanan bağışların yarısı Ethereum ile yapıldı. Save the Children vakfının yürüttüğü HODL Hope Kampanyası, 2023 sonuna kadar ulaşmayı planladığı 10 milyon dolarlık hedefine sadece 2,4 milyon dolar uzaklıkta.

Ethereum, yazının yazıldığı sırada toplanan 7,6 milyon dolarlık fonun %50’sini temsil ediyor; bu da Ethereum ile yapılan bağışların 3,83 milyon dolar olduğu anlamına geliyor. Bitcoin bağışları toplam bağışlanan kripto varlıkların %34’ünü oluşturarak 2,6 milyon doların biraz üzerine çıkıyor.

Circle tarafından başlatılan Amerikan doları destekli stabilcoin USD Coin, çocuklara yardım etmek için kripto topluluğu tarafından başlatılan kampanyada üçüncü en tercih edilen kripto varlık oldu. USDC bağışları kampanyada değerlendirilen varlıkların %7’sini oluşturan 520.000 dolara ulaştı.

Kampanya sürecinde bağışların %2’si Amerikan doları ile yapılırken, Bitcoin Cash, Tezos, ThunderCore, Tether, Litecoin ve Solana gibi önemli altcoin projeleri takip etti. Own The Doge (DOG) ve PleasrDAO toplulukları, 291.16 Ethereum ile 1 milyon doların üzerinde katkıda bulunarak bağışçı liderlik tablosunun zirvesinde yer alıyor. Bu süreçte bağışçılar, kampanyaya anonim olarak katılabilir ve liderlik tablosunda görünmemeyi tercih edebilirler.

Kampanya sırasında fonların sınır ötesi hareket kolaylığı, global amaçlar için bağış faaliyetlerine daha geniş katılım sağlıyor. Son zamanlarda, insani yardım ve toplum hizmetleri hayır kurumu Singapore Red Cross, kripto bağışları kabul etmeye başladığını duyurdu. Triple-A ile işbirliği yaparak Bitcoin, Ethereum, USDT ve USDC varlıklarını kabul etmeye başlayan Singapore Red Cross’un Genel Sekreteri ve CEO’su Benjamin William, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Teknolojiye hakim ve kripto varlıklar aracılığıyla fark yaratmak isteyen yeni bir bağışçı segmentine kapılarımızı açıyoruz.”


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BNB Coin Piyasasında Dalgalanmalar ve Fiyat Tahminleri

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasasında Güvenlik Alarmı: Milyonlarca Dolarlık Kayıplar ve Uzman Önerileri

İlgili Haberler