Kripto Paraların Zorlu Son Çeyrek Başlangıcı ve Beklentiler

Bitcoin Haber

Kripto paraların son çeyreğe girişi oldukça zorlu oldu. Önceki çeyrekte çift haneli düşüşler yaşandı ve Bitcoin fiyatı 27.000 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor. Eylül ayındaki aylık kapanış ise 26.952 dolardan gerçekleşti ve fiyat aylık bazda %3,94 arttı. Ekim ve Kasım ayları tarihsel olarak çift haneli artışlar için müsait olsa da, Hükümetin kapanması da gündemde. Ancak, Temsilciler Meclisi’nin kararı onaylamasıyla kapanma 45 gün ertelendi.

Senato’da çoğunluk Demokratlarda olduğu için, onaylanan tasarı kısa vadede sorun çözümüne işaret ediyor. Kripto paraların kümülatif değeri 1,08 trilyon dolar seviyesinde ve altcoinlerde bir miktar daha rahatlama beklenebilir. Bitcoin fiyatı 27.000 dolar bölgesinde mücadelesini sürdürürken, Ethereum 1.670 dolar eşiğini koruyor.

Haftanın önemli gelişmelerine bağlı olarak orta ölçekte volatil bir piyasa bekleniyor. GMX, MKR, PEPE ve COMP haftalık bazda en çok kazandıran altcoinler oldu ve fiyatları yaklaşık %20 arttı. Dolar endeksi (DXY) ise yatırımcıları bir nebze rahatlatabilir çünkü 106,7 eşiğinden döndü ve şu anda 106,17 seviyesinde. Ancak, düşüşün sona erdiğinden emin olunmamalı ve 105,2’lik kritik bölgenin altında kapanışlar beklenmeli.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasalarında Ekim Ayına Dair Beklentiler ve Önemli Gelişmeler

Sonraki Haber

Ekim Ayında Bitcoin Cash, Chainlink ve Maker Kripto Paraları için Beklentiler

İlgili Haberler