Piyasada Karışık Sinyaller: Bazı Coin’ler Rekor Kırıyor, Bazıları Düşüş Eğiliminde

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) piyasa değeri 1 trilyon doların ve toplam kripto para piyasasının değeri 2 trilyonun üzerinde kalmaya devam ederken bugün fiyatlarla ilgili karışık sinyaller geliyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı 14 Nisan’da 64.918 dolar ile yeni bir rekor seviye belirledikten sonra konsolidasyon sürecine girdi. Bu süreç içinde Bitcoin’in büyük bir düşüş yaşamaması ve 60.000 doların üzerinde kalması analistlerce olumlu bir durum olarak değerlendiriliyor.

Aslında fiyatlarda yaklaşık olarak 4.000 dolarlık bir geri çekilme oldu ancak BTC fiyatı yüksek seviyelerde olduğu için bu, oransal bazda büyük bir düşüş olarak yansımadı. Analistlere göre yatırımcılar kar toplamaya başlamadığı sürece herhangi bir satış baskısı tehlikesi bulunmuyor. Çünkü madencilerin satış yapmadığı ve bir satış baskısı unsurunun şu an için resimden çıktığı ifade ediliyor.

Konsolidasyonun yukarı yönlü bozulması halinde Bitcoin’in ilk olarak 65.000 dolarlık sınırı geçmek için hamle yapabileceği ifade ediliyor. 65.000 dolardan sonra 72.000 dolar ilk hedef olarak değerlendiriliyor.

ancak konsolidasyon aşağı yönlü bozulursa 60.000 doların ilk önemli destek olduğu ve sonrasında 58.000 dolar bandının destek olarak işlem göreceği belirtiliyor.

Altcoin Fiyatları

Lider konumda yer alan altcoin Ethereum de Bitcoin gibi bir konsolidasyon sürecinde bulunuyor ve 2.200 dolarlık önemli seviyenin üzerinde kalmaya devam ediyor.

Bunların yanı sıra Dogecoin (DOGE), piyasadaki durgun havaya rağmen dün büyük bir atak yaptığı ve yine ciddi bir yükseliş kaydetti. 029 dolara kadar yükselen DOGE’nin fiyat yükselişine dair yapılan yorumlarda yatırımcıların çok dikkatli olması gerektiği ifade ediliyor.

Öte yandan piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü altcoin olan Ripple (XRP) küçük bir geri çekilme yaşarken Chainlink (LINK), Polkadot (DOT) ve Litecoin (LTC) gibi popüler kripto para birimlerinin şu an için stabil kaldıkları görülüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Nimbus, Dünyadaki Başarısından Sonra Türkiye’ye Geliyor!

Sonraki Haber

Ethereum Berlin Hard Fork’u Sonrası ETH Yeni Bir Rekora İmza Attı

İlgili Haberler