Kripto Paralarda Yükseliş Başladı Mı?

Fatih Uçar

Bitcoin, ABD borsalarının açılışıyla birlikte 30.000 doların üzerinde tutunuyor. Yazı hazırlandığı sırada BTC 30.300 dolardan alıcı buluyordu. Bugün gelen toparlanmayla birlikte yatırımcılardaki korku azalıyor mu? Kısa vadede yükseliş olası mı? Güncel piyasa görünümü ve beklentileri ele alıyoruz.

Bitcoin (BTC)

Parite, haftayı üst üste sekizinci haftalık kırmızı mumuyla kapatmıştı ve bu, genel fiyat yörüngesinin yokluğunda düşüş rekoru haline geldi. Makro dibinin henüz oluşmadığı konusunda fikir birliğinin ortasında, yükseliş bekleyenler halen azınlıkta yer alıyor. Bununla birlikte, zincir üstü izleme kaynağı Material Indicators, Twitter hesabı üzerinden şunları paylaştı;

“Teknik analiz iyi görünüyor. Piyasa bir ralli çağrısı yapıyor ve yükseliş beklentisi destekleniyor. Ancak beklentiler her zaman gerçeğe dönüşmez. 32.000 dolarda direnç var gerçek bir yükseliş için bu seviyelerin kırılması gerekiyor”.

Ekteki grafik, büyük borsa Binance‘in sipariş defterindeki alım ve satım seviyelerini gösteriyor.

Bitcoin (BTC) Tahminleri

Material Scientist, teknik ipuçları hala yükselişe işaret ederken Bitcoin’in henüz dibe vurduğuna inanmadığını kabul etti. Yükseliş tezini destekleyen, popüler yatırımcı ve analist Rekt Capital aşağıdaki grafiği paylaştı.

Yazı hazırlandığı sırada ABD borsaları yükselişini sürdürüyor. Riskli varlıklar için daha fazla destek olarak, ABD doları endeksi (DXY) yirmi yılın en yüksek seviyesinden geri çekilirken ABD dolarının gücü de düşmeye devam etti. Yorumcu Johal Miles, “DXY sapması daha da aşağı doğru uzanıyor. 104 geri kazanılamadığı sürece daha düşük seviyeler göreceğiz” yorumunu yaptı.

Bu arada Analist Kevin Svenson, BTC/USD’nin ereye gideceğine karar verenin hisse senetleri olacağını söyledi.

BTC‘nin bize havai fişek atmasına 1-2 gün kaldı. Borsa, Bitcoin’in kaderini belirleyecek”.

Michael Poppe ise 30.300 doların üzerinde tutunan Bitcoin fiyatının hızla 31.100 dolara çıkabileceğini söyledi. Kripto para piyasalarındaki rahatlamanın devam etmesi dipten alım yapan yatırımcılara ciddi kazanç fırsatları sunabilir. Ancak Terra UST’nin zirveye çıkardığı korkuda henüz ciddi bir düşüş görülmedi. Risk iştahı zayıf ve hisse senedi borsalarına bağlı olarak yükselen bir Bitcoin var.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Michael Van de Poppe: Bu 3 Altcoin’de Ralli Bekliyorum!

Sonraki Haber

Shiba’dan Önemli Transfer: Metaverse Güçleniyor!

İlgili Haberler