Kripto Paralarda Yükseliş: Artış Hamlesi Kalıcı Olabilir Mi?

İlayda Peker

Kripto para birimleri yeni güne yükseliş ile başladı. Toplam kripto para piyasası değeri 951,2 milyar dolar seviyesindeyken Bitcoin’in piyasa hakimiyetinin %39,9 seviyelerinde olduğu görülüyor.

Kripto Paralarda Son Durum

Son 24 saat içinde %3’ün üzerinde yükselen lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yazının kaleme alındığı sırada 19.900 dolar seviyesinde işlem görüyor. Analistlere göre Bitcoin’in 19.650 dolar üzerine yükselmiş olması ve 20.000 dolarlık dirence yaklaşmış olması istikrarlı bir artışın işareti olabilir. Ancak bunun için 20.000 doların destek seviyesi olarak yeniden kendisini göstermesi gerekiyor.

Benzer şekilde, çoğu büyük altcoin bugün istikrarlı bir artış izliyor. Analistlere göre piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), 1.350 dolarlık direnç bölgesini aşarsa hız kazanabilir. XRP ise 0,48 dolar direncine doğru yeni bir artış izliyor ve ADA, 0,435 dolar civarında dirençle karşı karşıya.

Yapılan açıklamalara göre Ethereum fiyatı 1.265 dolar seviyesinin üzerinde bir taban oluşturdu ve istikrarlı bir artış başlattı. ETH, 1.300 dolarlık direnç bölgesini geçmeyi de başardı. Ayrıca 1.320 dolar seviyesinin ve 50 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde bir hareket oldu. Yukarı yönde, fiyat 1.330 dolar seviyesinin yakınında dirençle karşı karşıya kaldı ancak şu anda bu direnç de geçilmiş görünüyor. Bir sonraki büyük direnç, fiyatın yükseliş ivmesi kazanabileceği 1.350 dolar seviyesinin yakınında.

Dikkat Çeken Altcoin’ler

MKR, RUNE, EGLD, ATOM, MATIC, KAVA, LINK, LDO, QNT ve LINK dahil olmak üzere birçok altcoin yeşil bölgede bulunuyor. Bunların dışında, MKR %8’in üzerinde değer kazandı ve 830 dolar seviyesinin üzerinde bir hareket oldu. MKR’nin yapmış olduğu hamle dikkatleri çekiyor.

Öte yandan analistlere göre genel olarak, Bitcoin fiyatı 19.500 dolar seviyesinin üzerinde olumlu işaretler gösteriyor. BTC 19.650 doların üzerinde hız kazanırsa, 20.000 dolar seviyesini geçebilir.


Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Analist Bitcoin Grafiklerini Değerlendirdi

Sonraki Haber

Elon Musk, Twitter ve Dogecoin Olayında Son Gelişme!

İlgili Haberler