Kripto Paralarda Son Durum: Yükseliş Eğilimi Başladı Mı?

İlayda Peker

39.600 dolarlık seviyelere kadar gerileyen Bitcoin, dün akşam saatlerinde yaptığı bir hamle ile 43.000 dolarlık direncin üzerine yükselmeyi başardı. Peki, bu durum piyasada yeni bir artış beklentisi başlattı mı?

Bitcoin Güncel Fiyat

Yazının yayına hazırlandığı sırada Bitcoin fiyatı 42.600 dolar üzerinde işlem görüyor ve son düşüşten sonra bir miktar toparlandı. FED’in açıklamalarından sonra yükselişe geçen Bitcoin, 43.100 dolarlık seviyelere kadar ulaştı. Ancak bu noktada 43.000 doların güçlü bir direnç olarak işlem görmeye devam ettiği anlaşıldı ve bir reddetme ile karşılaşıldı.

Elde edilen verilere göre şu anda alıcıların aktifliği artmış durumda ve 43.000 dolarlık direncin kırılması 45.000 dolarlık direncin test edilmesini senaryoya dahil edebilir.

Bunlara ek olarak Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) göre 10 Kasım’dan bu yana Bitcoin üzerinde ciddi bir satış baskısı bulunuyor. Ancak son hamle bu baskıyı bir nebze olsun azaltmış gibi görünüyor.

Altcoin’lerde Durum Ne?

Bitcoin fiyatındaki artış her zaman olduğu gibi altcoin’leri de etkiledi. Ancak elde edilen veriler altcoin’lerde karışık tabloların görüldüğünü ortaya koyuyor. Çünkü altcoin’lerde şu anda aktivitelerde düşüş ya da yatay çizgi devam ediyor. Analistlere göre kripto para birimlerinde bir yükseliş dalgasının oluşabilmesi için aktivitenin ve işlem hacimlerinin artması gerekiyor.

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’un (ETH) yeniden 3.200 dolar üzerine yükselmesi ile birlikte altcoin’lerdeki artış beklentileri artmış olsa da az önce de belirttiğimiz gibi henüz piyasada karar vermiş değil.

Buna ek olarak bir yükseliş eğiliminin kesinleşebilmesi için muhtemelen lider kripto para biriminin 53.000 dolarlık direnci kırması gerekecek.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Flappy Doge, DAO Yönetimini Tanıtan İlk P2E Metaverse Oldu

Sonraki Haber

Teknoloji ve Kripto Firmalarının Hisse Fiyatları Toparlanıyor

İlgili Haberler