Kripto Paralarda Bir Kilometre Taşı Daha Geride Kaldı: 3 Trilyon Dolar Görüldü!

İlayda Peker

Son zamanlarda Bitcoin (BTC) yatırımları oldukça büyük ilgi görüyor. Buna ek olarak lider kripto para birimi yeni haftaya da oldukça iyi bir fiyat performansı ile başladı ve bu da piyasa değerine anında yansıdı. Ayrıca Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Solana (SOL) gibi kripto para birimlerinde de yukarı yönlü hamlelerin görüldüğü söylenebilir.

Kripto Para Piyasa Değeri: 3 Trilyon Dolar

Bir kripto para veri paylaşım platformu olan Coingecko’dan elde edilen verilere göre toplam kripto para piyasası değeri bugün ilk defa 3 trilyon üzerine yükseldi. CoinGecko’ya göre, toplam kripto para piyasası değeri 20 Ekim’de görülen 2,62 trilyon dolarlık önceki rekorunun üzerinde yeni zirvelere ulaştı ve üç haftadan kısa bir sürede %14.5 arttı.

Bunlara ek olarak toplam kripto para piyasası değeri 20 Temmuz’da 1,24 trilyon dolar ile yerel bir düşük seviyeye gerilemiş ve bunun öncesinde 12 Mayıs’ta 2,62 trilyon dolar ile bir ATH belirlemişti. 6 Ocak 2018’de ise toplam kripto para piyasa hacmi 848,6 milyar dolardı.

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti 6 Eylül 2019’da %70.8 ile bir zirveye ulaşmıştı. Ancak o dönemden bu yana düşüşte olduğu görülüyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada Coingecko verilerine göre Bitcoin piyasa hakimiyeti %41 ve Ethereum piyasa hakimiyeti %19 seviyelerinde bulunuyor.

Öte yandan her ne kadar Coingecko’da toplam kripto para piyasa değeri 3 trilyon üzerine yükselmiş olsa da bir başka önemli veri paylaşım sitesi olan CoinMarketCap’de henüz bu seviyelerin görülmediği ifade edilebilir. Bunun sebebi, değerlendirmeye tabii tutulan borsalar, kripto paralar ve işleme alınan fiyatlar olabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

En Büyük Altcoin Ethereum (ETH) ATH Kaydetti! Kripto Para Piyasasında Yeşil Görünüm Sürüyor

Sonraki Haber

Decentraland (MANA) Rallisi Devam Edecek Mi?

İlgili Haberler