Beklenen Hamle Geldi: Bitcoin (BTC) Yönünü Yukarı Çevirdi!

İlayda Peker

Kripto para piyasası yeni haftaya oldukça iyi başladı ve lider konumdaki Bitcoin (BTC), uzun süre sonra 65.000 dolar üzerini gördü. Analistler ve uzman isimler Bitcoin ve kripto para birimlerindeki bu artışı bekledikleri için yükseliş pek de şaşırtıcı olmadı. Bu noktada asıl önemli olan bu seviyelerden sonra BTC’yi ve kripto para birimlerini neler beklediği…

Bitcoin Fiyatı

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in fiyatı, 1 Ekim’den bu yana ilk kez 65.000 dolar seviyesini aştı. Bu hamleden önce de lider kripto para birimi tarihteki en yüksek haftalık kapanışını kaydetti.

Bu noktada  Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’ın yükseliş öncesinde attığı bir tweet dikkat çekiyor. Silbert, kripto para birimlerinde bir yükselişin yaklaştığını ifade etmiş ve “Büyük bir haftaya giriş yapıyoruz.” sözlerini kullanmıştı. Silbert’ın bu tweet’i, büyük bir ilgi ve beğeni ile karşılandı.

Ayrıca bu gönderinin hemen arkasından hem Bitcoin’de hem piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum da (ETH) ciddi artışlar yaşandı ve hatta ETH yeni bir rekor imza attı.

Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin’in yükselişi ile birlikte yukarıda da bahsettiğimiz gibi Ethereum yeni bir rekor imza atarken diğer altcoin’lerin fiyat hareketlerinin sakin kaldığı görülüyor. Her ne kadar bazı kripto paralar yukarı yönlü harekete geçmiş olsa da şu an için altcoin piyasası sakin.

Çünkü şu anda yatırımcının ilgisi BTC’ye kaymış durumda ve bir süre Bitcoin’de hedefler gelene kadar BTC piyasa hakimiyetinin artabileceği ve bunun sonucunda da altcoin fiyatları bir süre baskılanabilir. Ancak işler analistlerin beklediği gibi devam ederse bu seviyelerden sonra altcoin’lerde de beklenen fiyat hareketleri gelebilir ve güzel bir altcoin sezonu yaşanabilir.

Bu noktada yatırımcıların piyasa takibini yakından yapmasında ve adımlarını mutlaka araştırmalar sonrasında atmasında fayda var.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bedrock Kurucusundan Shiba Inu (SHIB) Hakkında Topluluğu Kızdıran Açıklama!

Sonraki Haber

En Büyük Altcoin Ethereum (ETH) ATH Kaydetti! Kripto Para Piyasasında Yeşil Görünüm Sürüyor

İlgili Haberler