Kripto Paralar ve Bitcoin Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

İlayda Peker

Kripto para birimlerinde belirsiz hareketler devam ediyor. Lider kripto para Bitcoin (BTC) 35.000 dolar ile 40.000 dolar bandında sıkışmış durumda ve altcoin’lerin de benzer şekilde çeşitli aralıklarda sıkıştığı görülüyor. Bu sıkışmanın kırılacağı yön ise bir sonraki trend yönü olabilir.

Kripto Paralarda Son Durum

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilim devam ediyor ve bu durum tüm piyasalar ile birlikte kripto para birimlerini de etkiliyor. Son günlerde BTC fiyatı 34.347 dolar ile dip yaparken yazının kaleme alındığı sırada 38.500 dolar üzerinde işlem görüyor. Ancak 10 Şubat’ta Bitcoin’in 45.000 dolar üzerine çıktığını da belirtmek gerekiyor.

Buna ek olarak altcoin’ler de hemen hemen her zaman olduğu gibi Bitcoin’i takip ediyor ve belli bir aralıkta işlem görüyor. Örneğin; piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), 2.300 dolar ile 2.800 dolar aralığında işlem görürken, 0,75 dolar ile 1 dolar aralığında işlem görüyor.

Kripto Para Beklentileri

Rusya’nın SWIFT sisteminden çıkarılabileceği söylentilerinin Bitcoin ve kripto para birimlerini pozitif etkileyebileceği düşünülüyor. Ancak kripto para birimleri yeni haftaya nispeten geri çekilmeler ile başladı.

Buna ek olarak Mart ayının da kripto paralar için iyi geçeceğini düşünen analistler var. Eğer FED, negatif uluslararası koşullar sebebiyle faiz artırımını ertelerse bu durum kripto para birimlerinin işine yarayabilir ve sıkışık fiyat hareketleri yukarı yönlü bir kırılım yapabilir.

Ancak eğer FED’den faiz artırımı gelir ve negatif uluslararası arena piyasaları etkilemeye devam ederse bu sefer de kırılım aşağı yönlü gerçekleşebilir. Dolayısıyla uzun vadeli görünüm hala yükseliş olsa da kısa vadede kripto para birimlerinin yönü ile ilgili net tahminlerde bulunmak için henüz erken gibi görünüyor.


Total
21
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Rusya, Yaptırımlardan Kripto Para ile Kaçabilir Mi? Ukrayna Harekete Geçti!

Sonraki Haber

Ukrayna’ya Kripto Ekosisteminden Büyük Destek Var!

İlgili Haberler