Kripto Paralar Kan Revan İçinde: Düşüşler Derinleşiyor!

İlayda Peker

Son iki gündür kripto para piyasalarında bir katliam olduğunu ifade etsek sanıyorum yanlış olmaz. Lider kripto para birimi son iki günde yaklaşık olarak yüzde 10 değer kaybederken altcoin’lerde çok daha büyük düşüşlerin yaşandığına şahit oluyoruz.

Bitcoin Fiyatında Son Durum

Bitcoin fiyatı her düşüş yaşadığında “Acaba dip geldi mi?” sorusunu soruyoruz ve grafikler son üç aydır bize henüz dibin gelmediğini gösteriyor. Bitcoin fiyatı Çarşamba gece saatlerinde 38.000 dolarlık seviyelere kadar geriledikten sonra geri dönüş yapmıştı ve 38.000 doların dip seviye olduğu düşünülmüştü. Hatta Mike Novogratz’ın daha önce yaptığı bir tahminin doğru çıktığı da haberlerde yer almıştı. Novogratz 38.000 doların dip olacağını ve buradan geri dönüşün geleceğini ifade etmişti. Ancak son düşüşler dibin henüz görülmediğini açık bir şekilde göstermiş oldu.

BTC, yazının kaleme alındığı an itibari ile 35.480 dolar seviyelerinde işlem görüyor ve son 24 saatin en düşük seviyesi olan 35.120 doların biraz üzerinde seyrediyor. Bitcoin’in son 24 saatte yaşadığı kayıp oranı ise %9 civarında…

Son bir aydır BTC fiyatı ciddi bir sıkışıklık yaşıyordu ve bu sıkışıklığın sonucunda sert bir hamlenin geleceği tüm analistler tarafından dile getiriliyordu. Beklendiği gibi oldu ve sıkışıklık sert bir düşüş hareketi ile sonlandı. Bu noktada sonra bazı analistler BTC’de düşüşün 29.000 dolar seviyelerine kadar gelebileceğini ifade ediyor. Yani BTC’de dip seviye henüz görülmemiş olabilir ve yatırımcıların temkinli olmasında fayda var.

Altcoin’lerde Düşüşler Daha Büyük

Nasıl ki Bitcoin fiyatı yükselmeye başladığında altcoin’lerde oransal olarak daha büyük artışlara şahit oluyorsak düşüşlerde de benzer durumlar yaşanıyor. Bitcoin’deki düşüş %10 seviyelerinde kalırken bazı altcoin’ler %20’lerin üzerinde değer kaybetti.

Örneğin; piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) %13’ün üzerinde bir geri çekilme yaşarken Binance Coin (BNB) yaklaşık olarak %18, Solana (SOL) %20 ve Terra (LUNA) %28 düşüş kaydetti.

Dolayısıyla şu anda bir geri çekilme döneminde bulunuyoruz ve yatırımcıların çok temkinli olmasında fayda var.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

FED’in Dijital Doları Stablecoinleri Nasıl Etkilecek?

Sonraki Haber

El Salvador Yine Düşüşü Fırsata Çevirdi: Ne Kadar Bitcoin Alındı?

İlgili Haberler