Kripto Paralar Düşerken Avalanche Yükseliyor: AVAX Neden Artıyor?

İlayda Peker

Kripto para birimlerinde düşüş yönlü hamleler devam ederken bazı kripto para birimleri piyasanın tersine hareket ediyor ve yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Bu kripto para birimlerinden birinin de Avalanche (AVAX) olduğunu görüyoruz. AVAX piyasada son 24 saattir aşağı yönlü bir hareket varken yeşilde ilerleyen kripto para birimleri arasında yer alıyor.

AVAX Fiyat Hareketi

Yazının yayına hazırlandığı sırada AVAX fiyatı 113 dolar seviyesinde işlem görüyor ve piyasada genel bir kırmızı renk hakimken yaklaşık olarak %7’lik bir artış ile ilerliyor.

13 Aralık’ta 75 dolarlık dip seviyeyi gördükten sonra AVAX fiyatı yukarı yönlü harekete geçti. Yaklaşık olarak son 5 gündür yükseliş yaşayan AVAX 116 dolara kadar fiyatını arttırmaya başardı. Buna ek olarak grafiklere bakıldığında piyasadan bağımsız olarak AVAX’ın artış hareketinin devam edebileceği düşünülüyor.

Bunların yanı sıra fiyatta yaşanan artışla birlikte AVAX, piyasa değeri bakımından en büyük ilk on kripto para arasına girdi ve yazının yayına hazırlandığı sırada 9. sırada yer alıyor. Ayrıca AVAX rekor seviyesini 21 Kasım’da 146 dolar ile gördü ve şu anda da bu seviyeden çok uzakta değil.

Ancak yine de kripto para piyasasındaki genel belirsizlik AVAX fiyatını etkileyebilir ve kripto para birimi yeniden aşağı yönlü hamle yapabilir. Dolayısıyla yatırımcıların hype’a kapılmadan işlem yapmasında önem var.

AVAX Fiyatı Neden Arttı?

Krakaen listelenmesinin yanı sıra Avalanche fiyatının yukarı yönlü hamle yapmasının, USDC noktasında attığı adımla da ilgili olduğu düşünülüyor. Circle ile ortaklaşa atılacak adımın DeFi benimsenmesini hızlandırması da bekleniyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre bu hamlenin AVAX likiditesine de katkı sağlayacağı ifade ediliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Y Kuşağı Kriptoları Seviyor ve Daha Fazla Kripto Para Sahibi Olmak İstiyor

Sonraki Haber

Henüz 12 Yaşında Ama NFT’lerden Milyon Dolarlar Kazandı!

İlgili Haberler