Avalanche (AVAX) Fiyat Beklentileri: “Büyük Artış Potansiyeli Var”

İlayda Peker

Bitcoin analistleri her ne kadar lider kripto para biriminin yılı 100.000 doların üzerinde bitireceğini dile getirse de BTC 1 hafta içinde %10 düşüş yaşadı. Ancak eğer BTC’de toparlanma yaşanırsa analistler bazı altcoin’lerin çok iyi performans göstermeye hazır olduğunu düşünüyor.

Avalanche (AVAX)

Avalanche, akıllı sözleşmeleri destekleyen katman 1 proof-of-stake (PoS) blok zinciri ağıdır. Proje, saniyede 4.500’den fazla işlemden oluşan yüksek bir verime sahip ve Ethereum Sanal Makinesi ile tam uyumluluk gibi çeşitli önemli özellikleri bünyesinde barındırıyor. Dolayısıyla Eylül 2020’de başlayan projenin önemli sorunları çözdüğü düşünülüyor.

Buna ek olarak Avalanche ağındaki yerel token olan AVAX, birçok analistin yakın gelecekte yükseleceğine inandığı kripto para birimlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Son iki ayda da AVAX’ın yüzde 700 gibi inanılmaz bir artış kaydettiği görülüyor.

AVAX: Yeni SOL

Bazı analistler günümüzde Avalanche ekosistemine sermaye akışı verilerinin birkaç ay önceki Solana ile benzer olduğunu ifade ediyor. Dolayısıyla Solana’dan sonra sıranın AVAX’te olduğu düşünülüyor.

Moskovski Capital’in baş yatırım yetkilisi Lex Moskovski de benzer bir görüşe sahip ve AVAX’ın SOL gibi davrandığını düşünüyor.Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin ve Ethereum’u Yorumladı

Sonraki Haber

Robinhood Kripto Para Cüzdanı İçin Testlere Başlıyor!

İlgili Haberler