Kripto Para Yatırımcılarına Önemli Güvenlik Uyarısı: İOS Açığı Kapandı

Bitcoin Haber

Yatırımcıların birçoğunun mobil cihazları üzerinden borsalara eriştiği ve DeFi cüzdan bilgilerini bu cihazlarda sakladığı bilinmektedir. Ancak yeni keşfedilen bir sistem açığı, bu cihazların güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Bu nedenle cihazlarınızı hemen güncellemeniz gerekmektedir.

Kripto para cüzdanlarının ele geçirilmesi, kullanıcılar için büyük bir tehlike oluşturmaktadır. Yatırımcıların çoğu, özel anahtarlarını telefonlarında sakladığı için, yeni keşfedilen bu zafiyetle cüzdanlarına erişim sağlanması mümkün olabilir. Bu durum, saldırganların yatırımcıların borsadaki varlıklarını ele geçirmesine yol açabilir.

Apple’ın iPhone ve iPad kullanıcıları için büyük bir tehlike olan bu açığı kapattığı bildirildi. Apple, bu zafiyetin iOS 16.6’dan önceki sürümlerde aktif olarak istismar edilmiş olabileceğini rapor etti. Bu zafiyet, XNU çekirdeğinde keşfedildi.

Apple, iOS 17.0.3 ve iPadOS 17.0.3’teki güvenlik sorununu geliştirilmiş kontrollerle ele aldığını belirtti. Ayrıca, açık kaynaklı libvpx video codec kütüphanesinin VP8 kodlamasındaki bir yığın arabellek taşması zayıflığından kaynaklanan ve başarılı bir exploit ile keyfi kod yürütülmesine izin verebilecek bir zafiyeti de yamadı.

Eski sürüm kullanıcılarına sahte uyarılar gönderildiği bildirildi. Bu tür uyarılardaki bağlantılara tıklanmaması ve işletim sisteminin en güncel sürüme yükseltilmesi gerektiği belirtildi. Özellikle kripto para varlıklarını telefonlarında saklayan yatırımcıların, bu tür saldırılara karşı çok daha temkinli olması gerekmektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana’nın Büyümesi ve SOL Token Fiyat Geleceği

Sonraki Haber

2023’e Kadar Satın Alınabilecek En İyi 3 Altcoin

İlgili Haberler