Kripto Para Yatırımcılarına Manipülasyon Uyarısı: Gotbit Hedge Fund Tehlikesi

Bitcoin Haber

Kripto para piyasalarında manipülasyon ihtimaline karşı yatırımcıları uyaran ünlü blockchain dedektifi ZachXBT, Gotbit Hedge Fund ile iş birliği yapan tüm projelere karşı dikkatli olunması gerektiğini belirtti. Gotbit’in, listelemelerin ilk birkaç dakikasında fiyatı 10 katına çıkararak FOMO (Fear of Missing Out – Kaçırma Korkusu) oluşturduğunu ve daha sonra büyük miktarlarda token satabileceğini ifade ettiği dile getirildi.

Bu durumun özellikle küçük ölçekli projelerde sıklıkla görüldüğü ve kripto fenomenlerin bazılarının listeleme garantili reklam veya talep garantili anlaşmalar yaptığı kaydedildi. Bu fenomenlerin, kendi kitlelerine pazarladıkları tokenler için on binlerce dolar aldıkları ve bu tokenlerin sonrasında ikincil piyasada hazırlıksız yatırımcılara satıldığı belirtildi.

ZachXBT, Gotbit ile çalışan projelere karşı dikkatli olunması gerektiğini vurgularken, Gotbit’in NY’de bir ofisleri olduğunu iddia ettiklerini de söyledi. Gotbit’in genellikle düşük piyasa değerli ve yatırımcıları mağdur etmesiyle bilinen tokenlere hizmet verdiği bilgisi verildi.

Düşük piyasa değerli kripto paraların, birkaç milyon dolarlık alımların ardından fiyatlarının onlarca kat artabileceği ve bu durumun bireysel yatırımcıları riske sokabileceği belirtildi. Yatırımcıların bu tür altcoinlere karşı temkinli olmaları gerektiği vurgulandı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance, GLMR Coin’i Listeliyor: Büyük Ralli Başlayabilir

Sonraki Haber

Amazon, Yapay Zeka Şirketi Anthropic’e Milyarlarca Dolarlık Stratejik Yatırım Yapıyor

İlgili Haberler