Kripto Para Yatırımcıları İçin En Doğru Alım Zamanı Geliyor Olabilir Mi?

Bitcoin Haber

2021 yılında yaşanan yükseliş döneminin ardından kripto para yatırımcıları zorlu günler yaşamış, büyük düşüşler görülmüş ve birçok yatırımcı kenarda kalmayı tercih etmiştir. Ancak kripto para analisti Moustache, son piyasa değerlendirmesinde Bitcoin ve diğer kripto paraların alımı için en doğru zamanın gelmiş olabileceğini belirtmiştir.

Geleceği tam olarak tahmin etmek mümkün olmasa da bazı tarihsel modeller, Bitcoin fiyatında tekrar etme potansiyeli taşıyabilir. Yatırımcılar bu tekrar potansiyelini dikkate alarak pozisyonlarını şekillendirebilirler. Bitcoin’in aylık grafiğine bakıldığında, EMA 50 çizgisinin altında Bitcoin almanın tüm döngü boyunca en iyi fırsat olduğu görülmektedir.

2024 yılında kripto para piyasalarını etkileyen birçok önemli olay yaşanması beklenmektedir. Ancak piyasanın seyrini büyük ölçüde küresel para politikası belirleyecek ve bu politika Fed tarafından yönlendirilecektir. Fed’in 2021 yılında gösterdiği aşırı iyimserlik ile 2024 yılında göstereceği aşırı negatiflik birbirine zıt durumlar olacaktır.

Fed, 2021 yılında uyguladığı politikanın tam tersi bir durum içerisine girerse, bu durum kripto paralar için olumlu bir gelişme olabilir. Ancak Fed, sıkılaşmayı devam ettirip 2024 yılında sadece 50bp faiz indirimine giderse, bu durum kripto paralar için etkileyici yükselişlerin yaşanmayacağı anlamına gelmektedir.

Kripto paraların yükselişi için belirli koşulların oluşması gerekmektedir. Eğer para değerliyse, insanlar yatırım yerine daha çok gıda harcaması yapar ve parası olanlar daha güvenli seçeneklere yönelirlerse, kripto paraların yükselmesi beklenemez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

COINTURK, Kripto Para Haberlerini WhatsApp Kanalı Üzerinden Paylaşıyor

Sonraki Haber

2022’nin Dibini Doğru Tahmin Eden Analistin 2023-2024 Bitcoin Tahminleri

İlgili Haberler