Kripto Para Yatırım Ürünlerine Artan İlgi: 4 Haftada 179 Milyon Dolarlık Giriş

Bitcoin Haber

Son dört haftada kripto para yatırım ürünlerine toplam 66 milyon dolarlık giriş kaydedildi. Bu durum, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin ETF’sine onay vermesi beklentisiyle gerçekleşti. Bu girişlerle birlikte kripto para yatırım ürünlerindeki toplam fon miktarı 33 milyar dolara ulaştı.

Avrupa’nın en büyük dijital yatırım şirketi CoinShares, son dört haftada kripto para yatırım ürünlerine toplamda 179 milyon dolarlık bir giriş olduğunu bildirdi. CoinShares, son dönemdeki fiyat artışının ardından kripto para yatırım ürünlerindeki toplam fon miktarının Eylül ayı başındaki düşük seviyelerden yüzde 15 artarak 33 milyar dolara ulaştığını ifade etti.

Buna rağmen, ABD’deki bir spot Bitcoin ETF’sine onay çıkacağı beklentisiyle kripto para yatırım ürünlerine olan girişler, Blackrock’un Haziran ayındaki ETF başvurusunu takiben 4 hafta üst üste 807 milyon dolarlık girişin olduğu ilk girişlere göre düşük seviyede kaldı.

Girişlerin yüzde 84’ü Bitcoin yatırım ürünlerine oldu ve bu durum, Bitcoin’in fiyatının düşeceğinden daha çok yükseleceğini düşünen yatırımcıların etkisi olarak değerlendirildi. Diğer yandan, Ethereum’da (ETH) devam eden ve artan endişelere rağmen, Solana (SOL) yatırım ürününe 15.5 milyon dolarlık bir giriş oldu. Bu durum, Solana yatırım ürününe olan ilginin arttığını gösteriyor.

Sonuç olarak, kripto para yatırım ürünlerine olan ilgi artarken, yatırımcıların bu alana daha temkinli yaklaştığı görülüyor. Bu durum, kripto para piyasasının geleceği hakkında önemli bir gösterge olabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasası Yeni Haftaya Nasıl Başladı? Bitcoin, Ethereum ve Altcoinlerin Son Durumu

Sonraki Haber

Bitcoin’de Yükseliş Formasyonu: Credible Crypto’dan Önemli Tahminler

İlgili Haberler