Bitcoin (BTC) Önemli Bir Kırılma Noktasında: Tamam Mı, Devam Mı?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin’in bir “tamam ya da devam” anında olduğu düşünülüyor. Teknik analizleri değerlendiren uzmanlar yaşanan son düşüş sonrasında Bitcoin’in deyim yerindeyse bir karar anına yaklaştığını ifade ediyor.

Tamam Mı, Devam Mı?

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin (BTC), son 100 günde ortalama fiyatının üzerine çıkmasına rağmen hala 50 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. Böyle bir dinamik ise tipik olarak bir varlığın bir kırılma noktasına yaklaştığını gösteriyor.

Analistlere göre eğer Bitcoin 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine yükselemezse volatilitenin artacağından söz edilebilir. Bu durumda kırılma aşağı yönlü olabilir ve geçen hafta görülen düşük seviyeler yeniden test edilebilir.

Bunlara ek olarak analistler Bitcoin’in 64.900 dolar ile kendi rekorunu kırdıktan sonra sergilediği düzeltmenin 47.000 dolar bandında durmuş olmasının pozitif bir sinyal olarak değerlendirilebileceğini de ifade ediyor. Ayrıca BTC/USD ile ilgili yapılan olumlu yorumların da fiyat üzerinde etkisi olduğu ve kırılmanın yukarı yönlü olma ihtimalini güçlendirdiği düşünülüyor.

Bitcoin Fiyat Beklentileri

Bunlara ek olarak Bitcoin zaman zaman hisse senedi piyasası ile birlikte hareket etse de zaman zaman bu korelasyonun bozulduğunu gördük. Ancak şu ana bazı isimler bu korelasyonun yeniden sağlanacağını düşünüyor. Örneğin; CFRA Research’ün baş yatırım stratejisti Sam Stovall, hisse senedi piyasasında kazançların devam etmesi halinde Bitcoin’de kazançların devam edeceğini ifade ediyor.

Bunlara ek olarak özellikle son 1 yılda Bitcoin’in enflasyondan korunma aracı olarak görüldüğü ve fiyat artışının arkasında bu etkenin büyük bir itici güç oluşturduğu düşünülüyor. Dolayısıyla aslında analistlere göre Bitcoin’in bir tamam mı devam mı anında olduğu şu dönemde yukarı yönlü grafiklerin devam etme ihtimalinin daha ağır bastığı ifade ediliyor.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Analist XRP ve HOT Dahil 6 Kripto Parada Büyük Artış Bekliyor

Sonraki Haber

Bitcoin Piyasa Hakimiyeti Düşüyor! Ethereum ve Diğer Altcoin’lerde Son Durum

İlgili Haberler