Kripto Para Piyasasında En Çok Zarar Eden 3 Token!

Bitcoin Haber

2022’nin ilk yarısında başlayan ve genişleyen ayı piyasasında, çoğu kripto para sahipleri kayıplarla karşı karşıya. Piyasa değerine göre ilk 20 kripto para arasında en çok zarar gören üç katman-1 blockchain tokenları Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Avalanche (AVAX). Bu üç token’ın sahiplerinin %93’ünün satın alma maliyetleri, ilgili fiyatlarından daha yüksek olduğu için zarar ettiği belirtiliyor.

Özellikle, önde gelen katman-1 blok zinciri Ethereum (ETH) sahiplerinin çoğunluğunun kazançlı olduğu, ancak %43,67’sinin zarar ettiği görülüyor. Ethereum’un fiyatı 1.626 dolar, ADA’nın 0,25 dolar, MATIC’ın 0,54 dolar ve AVAX’ın 9,94 dolar olduğu belirtiliyor.

Cardano, bu üç katman-1 blok zinciri arasında piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi. Cardano sahiplerinin %94’ü zararda. %2’si eşit pozisyonda (ne kazanıyor ne de kaybediyor) ve %4’ü ortalama satın alımlarından kar elde ediyor. Tüm arzın yalnızca %32’si, dolaşımdaki arzın %0,1’inden fazlasına sahip adresler tarafından tutulmakta.

Polygon, Ethereum için bir katman-2 blok zinciri olarak başladı, ancak kısa süre sonra kendi ekosistemini yarattı. MATIC sahiplerinin %95’i zararda ve %0’ı yeşilde. Polygon’un dolaşımdaki arzının %85’i balinaların elinde bulunuyor.

Avalanche, bu üç proje arasında en yeni proje. AVAX sahiplerinin neredeyse hiçbiri kar etmiyor, ancak %97’sinin gerçekleşmemiş zararlara sahip olduğu belirtiliyor. Avalanche’ın balinaları arasında daha iyi bir dağılım olduğu ve net dolaşımdaki arzın %78’ini kaydettiği belirtiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) ETF Başvurusu Sonrası İlgide Artış

Sonraki Haber

Bitcoin’in Gerçek Değeri 45 Bin Dolar Mı? Uzman Analist Açıklıyor

İlgili Haberler