Kripto Para Piyasasında Düşüş Sürerken XRP Fiyatı Yükseliyor

Mert Bahçe

XRP fiyatı, kripto para piyasasında devam eden fiyat düzeltme trendine rağmen yükseliş kaydetti. XRP, son 24 saat içerisinde yeşil bölgede işlem gören nadir altcoinlerden biri olarak göze çarptı. Ripple‘ın hali hazırda devam eden SEC davası nedeniyle XRP’nin kazançları sınırlı gözüküyor. XRP’nin güçlü fiyat performansının nedeni nedir?

Temel Analiz: XRP Bir Hizmeti Tokeni Midir?

XRP fiyatı, SEC ile Ripple arasında geçen davadan dolayı büyük bir baskı altında. Bazı analistlere göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP’nin bir menkul kıymet olmadığının farkına vardı. Ayrıca Ripple davasındaki bir yargıç şu ifadeleri kaydetti:

Anladığım kadarıyla XRP yalnızca dijital finansal bir varlık değil. Aynı zamanda Ripple, faydalı bir hizmet kuruluşu. Bununla birlikte sağladığı hizmet XRP’yi, Bitcoin ve Ethereum’dan farklı kılıyor. Buna katılıyor musunuz?

XRP topluluğu için bu açıklama umut aşılarken, XRP fiyatının son zamanlardaki yükseliş nedenlerinden biriydi. Bununla beraber İngiltere gibi gelişmiş ekonomiye sahip bazı ülkeler de, XRP’yi bir hizmet tokeni olarak gördüğünü belirtti.

XRP fiyatı son bir haftadır 0.44 dolar ila 0.54 dolar seviyeleri arasında seyretti. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı son 7 günde %6.25 değer kaybederken, Ethereum (ETH) ise %5.58’lik düşüş yaşadı. Piyasanın dev kripto para birimleri ve devamında neredeyse tüm piyasanın düşüş trendine girmesine rağmen XRP fiyatı son bir haftada %12’nin üzerinde artış kaydetti. XRP, mevcut durumda 22 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük yedinci kripto para birimi konumunda yer alıyor. XRP fiyatı haberimizin hazırlandığı sırada bir ayda %20’lik artış oranıyla, 0.50 dolar üzerinden işlem görüyor. XRP, gün içerisinde 0.55 dolar seviyelerine kadar tırmandı ancak hacim eksikliğinden dolayı bu direnç noktasını kıramadı.

XRP/USD

XRP/USD günlük grafikte, Şubat ayının güçlü fiyat dalgalanmalarıyla geçtiğini görebiliriz. Ancak Mart ayında çok sayıda yatay işlem göze çarpıyor. Bunlarla birlikte popüler kripto para birimi XRP, boğa koşusuna devam etti. Bunun devamın 0.55 dolar seviyelerini gördü.

XRP’nin yukarı yönlü hareketi 0.553 dolar seviyesinde reddedildi. XRP fiyatı 0.50 dolara geri çekildi. Bu başarısız girişim, ay başından bu yana düşük seyreden hacim seviyesinden kaynaklanmış olabilir. RSI seviyesi 60 olarak kaydedildi. Saatlik zaman dilimine göre, boğaların piyasa hakimiyetindeki bir sekans izledik. Bununla birlikte, saatlik grafikte hacim artışı büyük görünse de, daha geniş bir zaman çerçevesinden baktığımızda bu oran yeterli gözükmüyor. 0.55 dolarlık direnç seviyesini kıramayan XRP, 0.48 dolara geri dönebilir. XRP, 50 saatlik EMA seviyesi için savaşıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Ağı Enerji Tüketimi Bilmecesinin Yanıtı Elon Musk Olabilir Mi?

Sonraki Haber

Haftaya Karışık Başlangıç: ETH, LTC ve XRP’de Bu Fiyat Seviyelerine Dikkat!

İlgili Haberler