Kripto Para Piyasası Yeniden Yükselişte: Bitcoin 26.000 Doları, Ethereum 1600 Doları Aştı

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası, yeni haftaya düşüşle başlamasına rağmen gün içinde Bitcoin‘in 26.000 dolar seviyesini aşmasıyla yükselişe geçti. Bu yükseliş eğilimi, kripto para piyasasındaki birçok altcoin’i de etkiledi ve son 24 saatte %1’in üzerinde değer artışı kaydeden Ethereum (ETH), 1600 dolarlık kritik seviyeyi tekrar aştı.

Kripto para piyasasının toplam piyasa değeri, CoinMarketCap (CMC) verilerine göre 1,04 trilyon dolar seviyelerine yükseldi. Ayrıca piyasada volatilite oranı da arttı ve son 24 saatte ortalama 180 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Ethereum (ETH), geçtiğimiz haftadan bu yana düşüş trendi gösteren kripto para piyasasında, 1600 dolarlık destek seviyesinin altına sarktı. Ancak Bitcoin’in 26.000 dolar seviyesini aşmasıyla piyasa tekrar yükselişe geçti ve Ethereum da bu eğilimden etkilendi.

Ethereum, son 24 saat içindeki %1’in üzerindeki değer artışıyla 1600 dolarlık seviyeyi tekrar aştı. Ayrıca, Ethereum’un 24 saatlik toplam işlem hacminde CMC verilerine göre %60’a yakın bir artış kaydedildi.

Ethereum’un toplam piyasa değeri, dün akşam saatlerinde 185 milyar dolar seviyelerine kadar gerilemesinin ardından, gün içinde kaydedilen son yükselişlerle birlikte 194 milyar dolar seviyelerini aştı. Ancak yatırımcıların kripto para piyasasının volatil doğasını ve yüksek risk taşıdığını bilerek hareket etmeleri gerekiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Google, Kripto Para Platformu LayerZero ile İşbirliğine Gidiyor

Sonraki Haber

Litecoin’de Beklenen Hareket Başladı: LTC’nin Durumu Ne?

İlgili Haberler