Kripto Para Analisti Boğa Müjdesini Verdi!

Fatih Uçar

Yakından takip edilen kripto analisti Nicholas Merten, kripto para piyasaları hakkında tahminlerini paylaştı. Yarım milyondan daha fazla takipçiye sahip olan Merten, yatırımcılar arasında yaygınlaşan aşırı iyimserliğe katılıyor. Peki Bitcoin ve altcoinler için tahminleri neler? Yeniden bir satış dalgası gelecek mi? Detaylar haberimizde.

Bitcoin (BTC)

Yakından takip edilen kripto para analisti Nicholas Merten, piyasa koşullarının, Bitcoin ayılarını tasfiye eden beklenmedik bir rahatlama rallisine hazırlandığını düşünüyor. Yeni bir piyasa güncellemesinde, DataDash sunucusu 515.000 YouTube abonesine tıpkı Temmuz 2021’de olduğu gibi BTC’nin çoğu büyük yatırımcıyı hazırlıksız yakalayarak yükselişe geçeceğini düşünüyor.

Bitcoin’in ana hareketli ortalamalarının yaklaşık 30.000 dolar aralığına doğru bir rahatlama rallisine işaret ettiğini söyleyen analist altcoinlerde de ciddi bir toparlanma öngörüyor. Bitcoin yazı hazırlandığı sırada 22.500 doların üzerinde alıcı buluyor. Günlük kapanışa yaklaştıkça boğaların yeniden alım baskısını artırması bekleniyor.

Kripto Paralar Yükselecek Mi?

Temmuz 2021’de Bitcoin fiyatı 29.000 dolardan 53.000 dolara kadar yükseldi. Bitcoin fiyatında %80’lik bir hareket gördük. Geçtiğimiz yıl bugünlerde yaşadığımıza benzer bir toparlanma için Nicholas Merten ilk olarak 30.000 dolar seviyesinin aşılması gerektiğini düşünüyor.

Analist şunları söyledi;

“Burada önemli bir direnç noktası yok ve hareketli ortalamalar, Bitcoin’in gelip bu aralığı burada yeniden test etmesi ve bu hareketli ortalamalarla etkileşime girip giremeyeceğini görmek bize gelecekle ilgili daha fazla fikir verecek. Birçok insan bunun olabileceğini düşünmez. Özellikle aşırı miktarda türev ürünün bulunduğu bir piyasada, yardım rallilerinin nasıl daha da kötü bir seviyeye gelebileceğine şaşıracaksınız.”

Merten kısa vadede BTC’den bir rahatlama rallisi beklerken, analist hala piyasa değerine göre en iyi kripto varlığının henüz mutlak dibe ulaşmamış olma ihtimaline karşı temkinli davranıyor. Stratejiste göre, makro koşullar kripto paraları baskılamaya devam ediyor.

“Birçok insan 18 Haziran’daki kayıpların mutlak dip olduğunu düşünüyor. Ve dürüst olmak gerekirse, birçoğunun neden böyle düşündüğünü biliyorum. Açıkça burada çok dramatik bir satış yaşadık ve bunda güzel bir toparlanma oldu, ayrıca insanların kripto para birimlerini spekülasyon yapmak için ödünç almak için kullandıkları çok fazla kaldıraç ve aşırı krediyi gerçekten temizledik. İnsanların neden bunun mutlak dip olduğunu düşünebileceğini anlıyorum, ancak makro ortamın hala yürürlükte olduğu gerçeğini göz ardı edemezsiniz. Bu aralığa geri dönersek, kripto para birimleri için uzun vadeli sermaye tahsisini bastırmaya devam edecek.”

Birçok analist, kısa vadede yükseliş beklentisini korurken makro ekonomik gelişmeler nedeniyle orta ve uzun vadede düşüş bekliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Paralar Üçüncü Çeyrekte Yükselecek Mi?

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) İçin Olası Senaryo! Belirsizlik Çözülebilir!

İlgili Haberler