Kripto Para Piyasası ve Fed Toplantıları: Beklentiler ve Tahminler

Bitcoin Haber

Kripto para piyasası, yeni haftaya yükselişle başladı. Ancak, son aylarda piyasa, yatay hareketler ve düşüşlerle karşılaştı. 2022’nin ilk çeyreğinden bu yana FOMC toplantıları ve Fed faiz artışları, kripto para yatırımcıları için önemli hale geldi. Piyasaların yükseliş eğilimini sürdürmesi bekleniyor, çünkü Fed toplantısı öncesi üyeleri konuşma yasağı bulunuyor ve yeni bir veri açıklanmayacak.

Merkez Bankası’nın faiz politikasının değişmesi beklenmiyor ve bu haftaki politika toplantısında yakın vadeli görünüm hakkında kesin bir şey söylemesi beklenmiyor. Eğer olası bir faiz tavanı ilanı yapılırsa ve önümüzdeki 1 Kasım toplantısına işaret edilirse, piyasalar bir nebze daha rahatlayabilir.

Fed’in Ekonomik Projeksiyonlar Özeti (SEP) olarak bilinen ekonomik tahminleri odak noktası olacak. Fed, üç yıllık faiz tahminlerini yayınlayacak ve bu, faiz tavanından orta ve uzun vadeli politikaya dair ön tahminlere kadar birçok şeye ışık tutacak. Bu tahminler, üyelerin görüşlerini yansıtıyor.

Raporlara göre, Fed çekirdek enflasyon tahminini %3,9’dan %3,7’ye düşürebilir. Ayrıca, ekonomistler, Fed’in uzun vadeli nötr faiz oranı tahminini artırabileceği konusunda hemfikir. Bu durum, kişisel faiz ödemeleri rekor seviyelere yükseldikçe borç batağına daha da batan hane halklarına zarar verebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chainlink’in (LINK) Yükselişi ve İşbirlikleri

Sonraki Haber

SEC ve Ripple Davasında Son Gelişmeler: Şirketin Faaliyet Alanları Genişliyor

İlgili Haberler