Kripto Para Piyasası Toparlanırken Bitcoin (BTC) Fiyatı Konsolidasyon Döneminde

Mert Bahçe

Bitcoin (BTC) fiyatı hafta içinde 51.000 doları görmesinin ardından toparlanma sürecinden geçiyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, haberin hazırlandığı sırada 1 trilyon doları aşan piyasa değeriyle 54.000 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

BTC Fiyatı Hafta Sonunu Toparlanmayla Geçiriyor

20 Mart tarihinde 60.000 dolar psikolojik direnç seviyesinden geri dönen BTC, 51.000 dolara kadar geri çekildi. Toplam kripto para piyasası değeri, an itibarıyla 1.71 trilyon ABD Doları. Bitcoin (BTC) fiyatı geçtiğimiz hafta 59.900 doları görmesinin ardından 51.000 dolar seviyelerine gerileyerek sert bir düşüş kaydetti. BTC fiyatı gün içerisinde %2’in üzerinde değer kazanırken 54.000 dolar seviyelerinde konsolide oluyor. 54.000 dolarlık seviye, BTC’nin olası aşağı ya da yukarı yönlü hareketinde en önemli nokta olarak değerlendirilebilir. Bazı uzmanlar, BTC’nin yukarı yönlü hareketindeki en önemli eksik olarak hacim vurgusu yapıyor.

BTC dominansı yaklaşık %59.5 seviyelerinde iken Ethereum (ETH) %11’lik orana sahip. Daha geniş bir perspektiften baktığımızda kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin (BTC), 2021 Mart ayında %14’ün üzerinde, son 3 ayda %74 ve tam bir yıllık süreçte ise %760’lık artış kaydetti.

Tesla Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edecek

Kripto para topluluğu bu hafta önemli gelişmelere tanık oldu. Başarılı iş insanı Elon Musk’ın firması elektrikli otomobil devi Tesla, Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ederek kripto dünyasında büyük yankı uyandırdı. Dijital cüzdan ve ödeme platformu Zumo’nun CEO’su Nick Jones, Tesla’nın bu adımla daha fazla kurumu etkileyeceğine inanıyor. Jones konu hakkında şunları kaydetti: “Tesla’nın artık Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesi mutluluk verici bir gelişme. Bu tür dev markaların kripto para birimlerine olan ilgisi, kurumsal yatırımların önünü açarken mevcut piyasa durumuna da önemli destek sağlıyor.”

Dünyanın en popüler ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), haberin hazırlandığı sırada 1680 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Binance Coin (BNB), son 24 saatte %2.94’lük artış kaydederek an itibarıyla 255 dolardan işlem görüyor. Bugünün en çok kazandıran kripto para birimlerinde ChatCoin (CHAT) ve Stakenet (XSN) dikkatleri üzerine çekerken, en çok kaybettirenler arasında SelfKey (KEY) ve Cortex (CTXC) yer alıyor.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de İşler Değişiyor: BTC Bir Risk Azaltma Seçeneği Haline Geliyor!

Sonraki Haber

Popüler Yatırımcı Takip Edilmesi Gereken 5 Coin’i Açıkladı!

İlgili Haberler