Kripto Para Piyasası: Önümüzdeki Haftanın Beklenen Önemli Gelişmeleri

Bitcoin Haber

Geçtiğimiz hafta kripto para piyasaları için önemli gelişmelere sahne oldu. Bu gelişmelerin başında, Grayscale kararının açıklanması ve bu kararın BTC fiyatını 28.000 doların üzerine çıkarması yer alıyor. Peki, önümüzdeki hafta kripto para yatırımcılarını neler bekliyor?

Bu hafta kripto para yatırımcıları için bir dizi önemli gelişme var. 4 Eylül Pazartesi günü ABD İşçi Bayramı tatili nedeniyle kripto para piyasalarında hareketlilik bekleniyor. Aynı gün, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde’ın konuşması ve CYBER-OpBNB Entegrasyonu gibi gelişmeler de göz önünde bulundurulmalı.

Önümüzdeki haftanın ikinci gününde, Çin’in Bileşik PMI ve Euro Bölgesi ÜFE verileri yayınlanacak. Bu verilerin, kripto para piyasalarını etkilemesi bekleniyor. 6 Eylül Çarşamba günü ise ABD’nin Hizmet PMI ve ISM PMI verileri ve Fed Bej Kitap yayınlanacak. Bu verilerin de piyasalar üzerinde belirleyici olacağı düşünülüyor.

7 Eylül Perşembe günü, Euro Bölgesi GSYİH verisinin açıklanması ve ABD İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları verilerinin yayınlanması bekleniyor. Ayrıca bu gün, Fed/Williams ve Bowman’ın konuşmaları da piyasaları etkileyebilir. Haftanın son günü olan 8 Eylül Cuma günü ise, Fed/Barr’ın konuşması bekleniyor.

Önümüzdeki hafta genel olarak kripto para piyasalarında sakin geçebilir. Ancak, geçmişte yaşanan sürpriz gelişmeler nedeniyle yatırımcıların dikkatli olması gerektiği belirtiliyor. Yatırımcıların, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olması ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmesi gerekiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ayı Piyasası İçerisinde CYBER Coin’in Durumu ve Fiyat Tahmini

Sonraki Haber

Shibarium Lansmanı Sonrası Shiba Coin’in Durumu

İlgili Haberler