Kripto Para Piyasası Neden Düşüşe Geçti? Düşüş Ne Kadar Sürecek?

Mert Bahçe

Kripto para piyasası kızıl bir gün geçirirken bazı denetleyici kanalların kararları fiyatları olumsuz etkiledi. Medyaya yansıyan son haberlerde kripto dünyası yine suç gelirleri ile ilişkilendirdi. Dahası birçok denetleyici kurum ve banka kriptolar konusunda yatırımcıları uyaran bildiriler yayınladı.

Birleşik Krallık’tan Kripto Operasyonu

CNN’nin bildirdiği üzere Birleşik Krallık yetkilileri suç gelirlerinin kripto para birimleri formatında aktarıldığı gerekçesiyle operasyon düzenledi. Bilinene göre İngiltere’nin şimdiye kadarki en büyük kripto para birimi operasyonu olarak kayıtlara geçti. Londra Metropolitan Polisi, uluslararası transfer edilen kripto para birimleriyle bağlantılı olduğu iddia edilen 249 milyon dolar değerindeki kriptoya el koydu. Kara para aklama operasyonları, yasa dışı elde edilen kazançları araştırmak ve el koymak için yetkililer tarafından düzenleniyor. Polis, dünyanın dört bir yanındaki bu fonları izlemek adına önemli çalışmalar yürütüyor.

İngiltere, kripto yatırımcılarının tek baş ağrısı değil. Güney Kore, geçtiğimiz mart ayında kabul edilen bir yasaya göre kripto para borsalarının bankalarla ortak çalışmasını ve operasyonlarını devam ettirmek istiyorsa hükümetten bir güvenlik sertifikası alması zorunluluğu getirdi.

Kripto Paralara İlgi Azaldı

Ancak hükümet yetkilileri, kripto alanın ne kadar çok düzenleme getirirse yatırımcılar adına bu sektör o çekiciliğini kaybeder. En büyük kripto para borsalarından alınan verilere göre Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve diğer kripto para birimleri için işlem hacimleri oldukça düştü. Bir kripto para araştırma analisti, “piyasanın yarısı gitti” ifadesini kullandı. Bununla birlikte Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 32.824 dolardan, Ethereum (ETH) 1.993 dolardan ve Dogecoin (DOGE) 0.20 dolardan borsalarda alım satım işlemi görüyor. Sonuç olarak lider kripto para Bitcoin, düzeltme döneminin üçüncüye safhasına giriş yapıyor olabilir.Total
12
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ünlü Finans Profesörü Bitcoin (BTC) Hakkında Görüşlerini Aktardı

Sonraki Haber

Binance Tahtını Kaybedecek Mi? Neleri Gözden Kaçırdı ve Ne Yapmalı?

İlgili Haberler