“Kripto Para Piyasası İçin Finansal Kaos Beklentisi”

Bitcoin Haber

Son 24 saatte Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) piyasalarında sınırlı fiyat hareketleri gözlemlendi. Bu durum, tetikleyici bir haber akışının olmaması ve düşen hacim gibi faktörlerle bağlantılıdır. ABD borsalarındaki yeni düşüşle beraber Bitcoin’in fiyatı yeniden aşağı yönlendi. Kripto para piyasasının durumu hala belirsizken, FxPro’da piyasa analisti Alex Kuptsikevich, piyasanın yükselmek için kaos beklediği yönünde bir yorumda bulundu.

Kuptsikevich, CoinDesk’e verdiği günlük notta, kripto paralarda alımların arttığını ve ABD dolarının ivme kazanmasıyla hisse senedi piyasalarının baskı altında kaldığını belirtti. Ancak yaşanan yükselişlere rağmen düşüş uyarısı yaptı.

Analist, “Sınırlı yükselişler bir boğa tuzağı olarak kalmayı vaat ediyor ve yukarı yöndeki her hareketlilik satış yapmak için fırsat sunuyor” dedi. Kuptsikevich, kripto para piyasasının sürdürülebilir yükseliş ivmesi yakalayabilmesi için bankacılık sorunlarına veya hükümetlerin ödeme gücüne ilişkin belirsizliklerin artmasına ihtiyaç olduğunu belirtti.

Öte yandan Bitcoin Cash‘in (BCH) fiyatı yüzde 8 ve DeFi protokolü Maker’ın (MKR) fiyatı ise yüzde 7 artışla altcoin piyasasında yukarı yönde hareket gösterdi. CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI) son 24 saatte yüzde 0,95 yükselerek altcoin piyasasında belirli bir hareketlilik olduğunu gösteriyor.

Sonuç olarak, Kuptsikevich, Bitcoin ve altcoin’lerin yükselebilmesi için finansal bir kaosun yaşanması gerektiğini ve tahvil piyasalarındaki son hareketlerin böyle bir durumun yaklaşmakta olduğunu gösterdiğini belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC ve DOT Coin’de Beklenen Düşüş: Yatırımcılar Tarafından Kaçırılan Alım Fırsatları

Sonraki Haber

Chiliz ve Tottenham Hotspur’dan Yeni Ortaklık: Spurs Taraftar Tokenları Lansmanı

İlgili Haberler