Bitcoin Cash ile İlgili Ciddi Eleştiriler

İlayda Peker

Tanınmış televizyon sunucusu ve Bitcoin maksimalisti Max Keiser, geliştiricilerin Bitcoin Cash (BCH) zorluk ayarlama algoritması ile ilgili bir fikir birliğine varamadıkları için, bu yıl Kasım ayında olası bir Bitcoin Cash zincir bölünmesi yaşanabileceği söylentileri hakkında yorum yaptı.

Bitcoin Cash ve Bitcoin SV

Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Keiser, 2018’de Bitcoin’in hard fork’u olarak ortaya çıkan Bitcoin Cash’i sert eleştirdi ve bu para biriminin piyasaya çıktığı ilk günden itibaren “ölü doğmuş bir karışıklık” olarak nitelendirdi. BSV ise kendisini Satoshi Nakamoto ilan eden Craig Wright’ın öncülüğünde ve “gerçek Bitcoin” iddiaları ile geçen yılın Kasım ayında piyasaya sürüldü.

Öte yandan Keiser Bitcoin Cash destekçilerine seslendi ve Bitcoin Cash’i desteklemenin nispeten Bitcoin SV’yi desteklemekten daha akıllıca olduğunu dile getirdi. Son zamanlarda BCH topluluğu tarafından tartışılan BCH hard fork’u hakkında yorum yapan Keiser, BCH’nin tekrar “kendi kendini öldüreceğini” belirtti.

BCH Topluluğu

Bitcoin Cash topluluğundaki anlaşmazlıklar, üyelerinin zorluk ayarlama algoritmasıyla ilgili bir fikir birliğine varamamasından kaynaklanıyor. Hatta bazı açıklamalara göre bu anlaşmazlıklar daha da eskisin dayanıyor.

4 Ağustos’ta yapılan açıklamalarda, BCH topluluğunun anlaşmaya varmak için bir toplantı düzenlediği ancak bazı isimlerin bu toplantıyı terk ettiği bilgileri ortaya çıktı.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin de konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, BCH zorluk ayarlamasının mevcut haliyle oldukça iyi olduğunu, dolayısıyla tartışmaların nedenini anlamadığını dile getirdi.

Buterin’in yanı sıra Bitcoin.com CEO’su Dennis Jarvis de BCH topluluğu için en iyi sonucun birlikte kalmak ve Kasım ayında zincir bölünmesinden kaçınmak olacağını söyledi.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Altcoin %9 Düştü, Düşüş Devam Edecek Mi?

Sonraki Haber

Veriler Ne Gösteriyor: Boğa Piyasası Geliyor Mu?

İlgili Haberler